ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Play IMEI weryfikacja sprawdzenie

Play z weryfikacją IMEI – sprawdzisz czy telefon jest wolny od obciążeń

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Play wprowadził weryfikację IMEI urządzenia, czyli możliwość sprawdzenia czy to jest wolne od obciążeń. To szczególnie ważne w sytuacji, kiedy kupujemy używany sprzęt i chcemy mieć pewność, że nie ciążą na nim żadne niespłacone raty. Jeżeli tak jest, może się okazać, że operator po prostu zablokuje urządzenie, a my będziemy musieli „kombinować”, by taką sytuację odkręcać.

Play z weryfikacją IMEI

Play IMEI weryfikacja

Fioletowemu operatorowi zajęło trochę czasu, ale w końcu i w Play pojawiła się weryfikacja IMEI urządzenia. To pozwoli oszczędzić trochę nerwów przy zakupie urządzenia z drugiej ręki. Wcześniej taką możliwość wprowadził już Plus, T-Mobile oraz Orange. Można więc powiedzieć, że „wielka czwórka” ma już ten temat zamknięty. To dobrze, bo niestety kupienie używanego smartfona, który ma np. niespłacone raty, może zakończyć się blokadą sprzętu. Przed zakupem warto więc sprawdzić po numerze IMEI u operatorów, czy przypadkiem sprzęt nie został kupiony u nich na raty. Narzędzie przygotowane przez Play pozwala na otrzymanie prostej odpowiedzi po tym, jak wpiszemy numer IMEI.

  • Urządzenie jest obciążone i do czasu całkowitego spłaty jego właścicielem jest P4 Sp. z o. o. (Play) – czyli może zostać zablokowane w przypadku braku płatności
  • Właścicielem urządzenia nie jest P4 Sp. z o. o. (Play) – czyli:
    • albo zostało w pełni spłacone
    • albo nie zostało kupione w Play

Zobacz też: Co nowego przynosi dla użytkowników Office?

Mając taką informację będzie można łatwiej podjąć decyzje o tym, czy chcemy faktycznie kupić dane urządzenie. Jak sprawdzić numer IMEI w smartfonie? Można go znaleźć na opakowaniu urządzenia lub umowie. Najłatwiejszym sposobem jest jednak wpisanie *#06#. Poniżej znajdziecie linki do wszystkich operatorów z „wielkiej czwórki” i ich narzędzi do weryfikacji po numerze IMEI.

Źródło: Play informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy