ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Arkusze Google ze zmianami w menu

Arkusze Google z licznymi poprawkami – gigant naprawdę się przyłożył

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Google ogłosiło aktualizację dla swoich arkuszy, która ułatwi użytkownikom znalezienie kluczowych funkcji. Dzięki temu korzystanie z tej darmowej alternatywy dla Exela stanie się o wiele przyjemniejsze i bardziej intuicyjne, chociaż osoby, które przywykły do dawnego układu mogą mieć początkowo pewne problemy z przestawieniem się na nowości.

Arkusze Google ze zmianami w menu

Arkusze Google ze zmianami w menu
Arkusze Google – Aplikacja do arkuszy kalkulacyjnych na Androida

Nie ma jednak co przedłużać. Oto najważniejsze nowości w Arkuszach Google:

  • Pasek menu i menu prawego przycisku myszy zostały skrócone, aby lepiej pasowały do ekranu, co zapobiega ukrywaniu menu poza ekranem.
  • Niektóre funkcje zostały zreorganizowane i dodane do bardziej intuicyjnych lokalizacji (na przykład, można teraz zamrozić wiersz lub kolumnę z menu prawego przycisku myszy).
  • Niektóre opisy pozycji w menu są krótsze, co umożliwia szybsze ich rozpoznawanie.
  • Dodano ikony, aby ułatwić lokalizowanie funkcji.

Zmiany dotyczą wszystkich menu, w tym Plik, Edycja, Widok, Wstawianie, Format, Data, Narzędzia, Rozszerzenia, Pomoc i Dostępność.

Zobacz też: To będzie bestia – czas na kolejny komputer Apple z chipem M1 Max

Ponadto niektóre elementy menu mogły zmienić swoją lokalizację, ale ich funkcjonalność pozostała taka sama. Podczas gdy nowy wygląd aplikacji Arkusze Google sprawia, że jest ona bardziej odpowiednia dla urządzeń z mniejszymi ekranami, wszyscy użytkownicy powinni znaleźć kluczowe funkcje łatwiejsze niż wcześniej. Jak podaje Google, aktualizacja jest stopniowo wprowadzana dla wszystkich użytkowników Google Workspace, a także klientów G Suite Basic i Business. Dodatkowo nowa aplikacja Arkusze Google jest dostępna dla użytkowników posiadających osobiste konta Google.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy