ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Czytnik e-booków Huaweia

Huawei wkrótce zaprezentuje swój czytnik e-booków – producent jest bardzo konsekwentny

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei złożył ostatnio wniosek o rejestrację wielu znaków towarowych, które mają być wykorzystane w nadchodzących produktach. I tak w ręce firmy wpadły takie nazwy, jak Matt, Petal Mail, Petal Lily i Mate Paper. Część z nich odnosi się do usług, a część do urządzeń producenta. Dzisiaj, użytkownik Weibo ujawnił, że Huawei rozpoczął rekrutację personelu testowego, która będzie miała miejsce 6 listopada. Mają oni zająć się czytnikiem e-booków z ekranem podobnym do e-ink. Najprawdopodobniej mowa więc tu o urządzeniu oznaczonym jako Mate Paper, chociaż to nie jest przesądzone.

Czytnik e-booków Huaweia

Czytnik e-booków Huaweia

Według źródła Huawei wkrótce wprowadzi na rynek swój czytnik e-booków z ekranem zbliżonym do technologii e-ink, który może nosić nazwę Huawei e-reader lub MatePad paper. Choć dokładna nazwa nie została ujawniona, to znamy numer modelu: HMW-1L10. Co ciekawe, po wyjęciu z pudełka będzie on kontrolowany przez system HarmonyOS. Jest to więc zgodne z polityką Huaweia, który ogłosił, że wszystkie jego inteligentne urządzenia będą działały pod jego kontrolą.

Zobacz też: Data premiery Galaxy S21 FE po raz kolejny — Samsung podłączy się pod większe wydarzenie?

Jak na razie nie wiadomo, jaka dokładnie będzie technologia ekranu atramentowego. Plotki głoszą, że będzie to nowa metoda, która zrewolucjonizuje wyświetlanie informacji. Wiadomo natomiast co jest największymi bolączkami ekranów e-ink: długi czas odświeżania, duża bezwładność i — jeśli w ogóle są dostępne — sprane kolory. Można więc się domyślać, że jeśli te plotki się potwierdzą, to Huawei poprawił właśnie jeden z tych aspektów. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy