ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PeoPay bilety

Nowa wersja aplikacji PeoPay — wkrótce kupimy w niej bilet na tramwaj i pociąg

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Nowa wersja aplikacji PeoPay jest już oficjalnie dostępna dla wszystkich klientów Banku Pekao. Teraz w programie można znaleźć m.in. moduły związane z inwestowaniem. Na tym jednak nie koniec, bo bank już zapowiedział kolejne nowości.

Co zawiera nowa wersja aplikacji PeoPay?

PeoPay nowa wersja

W sierpniu informowaliśmy o beta testach aplikacji PeoPay. Dobiegły one już końca i teraz z nowych funkcjonalności mogą korzystać nie tylko testerzy, ale wszyscy klienci Banku Pekao. Teraz aplikacja zawiera moduły inwestycje i notowania. Poprawiono też moduł do realizacji przelewów, a także szybkość działania programu.

Przy tworzeniu najnowszej wersji aplikacji wsłuchiwaliśmy się przede wszystkim w opinie naszych klientów, testujących aplikację. W odpowiedzi na ich potrzeby będziemy też dodawać do aplikacji kolejne funkcjonalności i usługi, niekoniecznie związane bezpośrednio z bankowością — mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao. O jakie funkcjonalności chodzi? Za kilka tygodni w aplikacji PeoPay będzie można kupić bilety na metro, tramwaj oraz autobus, a nawet opłacić parking. Wystarczy, że zalogujemy się do PeoPay, wybierzemy zakładkę bilety komunikacyjne, a następnie wskażemy miasto i rodzaj biletu. Obecnie trwa pilotaż systemu.

Czytaj także: Tańsze Allegro Smart! – teraz za 39 złotych na rok dla nowych i stałych klientów

Wyzwaniem dla nas, ale zarazem czymś z czego jesteśmy szczególnie dumni było stworzenie  kolejnej wersji PeoPay całkowicie wewnątrz banku, co dało nam elastyczność i uniezależniło od polegania na zewnętrznym partnerze technologicznym — mówi Bartosz Zborowski. Na koniec września tego roku z PeoPay aktywnie korzystały 2 miliony osób. Z kolei 60 tysięcy użytkowników ma PeoPay Kids, czyli odnoga głównej aplikacji skierowana do dzieci do 13 roku życia. 90% z nich ma karty płatnicze, a wszyscy użytkownicy PeoPay Kids zgromadzili już 44 mln zł depozytów.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy