Huawei Watch GT 3

Premiera Huawei Watch GT 3 – nowy smartwatch w Polsce, a do tego wyjątkowe słuchawki

5 minut czytania
Komentarze

Za nami polska premiera Huawei Watch GT 3, który został zaprezentowany niedawno oficjalnie w Wiedniu, gdzie zobaczyliśmy także Huawei nova 9. Teraz smartwatch trafia także do Polski i to w dwóch wersjach. Oprócz inteligentnego zegarka zobaczyliśmy także ciekawy przykład na to, jak można kreatywnie zapakować słuchawki bezprzewodowe. W końcu rzadko kiedy widuje się je pod postacią… szminki.

Premiera Huawei Watch GT 3

Huawei Watch GT 3 premiera

Urządzenia wearable to coś, co Huawei stale rozwija i co chwila pojawiają się nowe produkty z tego segmentu. Ostatnio mieliśmy możliwość sprawdzenia Huawei Watch 3 Pro Elite, czyli kolejnej generacji smartwatcha. Teraz przyszła pora na kolejny zegarek, który trafia teraz także do Polski. Mowa o Huawei Watch GT 3, który dostępny będzie w dwóch wersjach – 46 oraz 42 mm. Do tego dojdą także różne wersja sprzętów, czyli bardziej klasyczne wykończenie lub sportowe. Co oferuje sam sprzęt? W obu przypadkach dostajemy wyświetlacz AMOLED (46 mm – 1,43 cala, 326 ppi; 42 mm – 1,32 cala, 352 ppi, funkcja Always-On w obu) oraz kopertę ze stali nierdzewnej. Oba sprzęty charakteryzują się także szczelnością na poziomie 5 ATM, mają 32 MB RAM i 4 GB ROM. Jest także GPS oraz oczywiście Bluetooth.

Na pokładzie znajduje się także mikrofon oraz głośnik, więc będzie można wykorzystywać smartwatcha do prowadzenia rozmów. Większy ze smartwatchy (46 mm) wytrzyma na jednym ładowaniu do 14 dni, a przy intensywnym użytkowaniu około 8. Mniejsza wersja wytrzyma tydzień na jednym ładowaniu lub 4 dni, jeżeli będziemy go mocniej użytkowali. Do obsługi systemu posłuży nam obrotowa koronka, a sam sprzęt kompatybilny będzie nie tylko z Androidem czy iOS, ale także HarmonyOS. Nie zabrakło także monitorowania tętna, SpO2 czy po prostu aktywności fizycznej. Na pokładzie jest jeszcze osobisty trener AI, który na podstawie zbieranych danych ma dopasowywać nam odpowiedni trening. Dzięki temu uda nam się ćwiczyć efektywnej, więc to może być całkiem przyjemne doświadczenie dla sportowców. Do tego dochodzi ponad 100 trybów sportowych. Mamy też tutaj otwarty ekosystem, czyli można eksportować dane z zegarka do innych aplikacji.

Zobacz też: Poczta Polska będzie miała swoją… aplikację mobilną. Lepiej późni niż wcale.

Cena Huawei Watch GT 3 i przedsprzedaż

Huawei Watch GT 3

Smartwatch trafi do sprzedaż w Polsce od dziś, a przedsprzedaż potrwa do 21 listopada. Decydując się na zakup w tym czasie, dostaniemy dodatkowo słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 4i.

 • Huawei Watch GT 3 (46 mm)
  • Active – cena 1099 złotych
  • Classic – cena 1199 złotych
  • Elite – cena 1399 złotych
 • Huawei Watch GT 3 (42 mm)
  • Active – cena 1149 złotych
  • Elite – cena 1399 złotych

Wersja 46 mm Active ma czarny fluoroelastomerowy pasek, Classic wyposażony jest w brązowy i skórzany, a Elite ma bransoletę ze stali nierdzewnej. W przypadku 42 mm wersja Active wyposażona jest w biały i skórzany pasek, a Elegant (Elite) w złotą bransoletę Milanese ze stali.

Słuchawki Huawei FreeBuds Lipstick

Huawei FreeBuds Lipstick słuchawki

Ten produkt to coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Od słuchawek zazwyczaj wymagamy tego, by dobrze działały i najlepiej jak najdłużej. Etui to raczej drugorzędna kwestia, ale tutaj Huawei zdecydowanie się postarał. Nowe Huawei FreeBuds Lipstick to połączenie wyjątkowego designu z dobrą specyfikacją. Zacznijmy może od samego wyglądu etui ładującego, które przypomina szminkę. Czarno-złote wykończenie i niewielki napis Huawei na krawędzi sprawia, że całość nabiera modowego wyglądu. I tak chyba był zamysł producenta, bo do tego dochodzą jeszcze same słuchawki w czerwonym, wyróżniającym się kolorze.

Oczywiście największym wyróżnikiem Huawei FreeBuds Lipstick ma być wygląd, ale oprócz tego to także słuchawki, które mają sporo do zaoferowania. Mowa tutaj o przetworniku LCP 14,3 mm, a do tego dochodzi jeszcze aktywna redukcja szumów z otoczenia i norma IPX4. Słuchawki będą łączyły się z wykorzystaniem Bluetooth 5.2 i będzie można je podłączyć do dwóch urządzeń niezależnie. Same słuchawki obsłużymy dotykowo, a najłatwiej będą parowały się z urządzeniami od Huawei, gdzie wystarczy po prostu otworzyć pudełko i gotowe. Jeżeli chodzi o czas pracy, to Huawei FreeBuds Lipstick wytrzymają do 4 godzin odtwarzania muzyki (bez ANC), a z etui ładującym ten czas przedłuża się do 22 godzin. Z aktywnym ANC odtwarzać muzykę będzie można przez 2,5 godziny (z etui do 14 godzin). 15 minut ładowania słuchawek ma gwarantować pracę do 2,5 godzin – nieźle. Etui ma akumulator o pojemności 410 mAh, a każda ze słuchawek po 30 mAh. Samo ładowanie powinno zająć około godziny – zarówno słuchawek, jak i samego etui.

Cena Huawei FreeBuds Lipstick

Huawei FreeBuds Lipstick

Przejdźmy teraz do najważniejszego, czyli ceny oraz samej dostępności słuchawek. Huawei FreeBuds Lipstic wyceniono na 999 złotych. Do przedsprzedaży trafią dziś i ta potrwa do 21 listopada. Kupując słuchawki w tym okresie możemy liczyć na voucher o wartości 200 złotych. Co ciekawe, Huawei nawiązał współpracę z siecią Douglas, więc ten kupon będzie można wykorzystać właśnie tam. W sam raz na świąteczne prezenty. Huawei startuje także z dużą kampanią reklamową – w digitalu i telewizji, a kampanię będzie reklamowała Paulina Krupińska. Zegarek będzie promował Robert Lewandowski.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Motyw