ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Royole FlexPai 3

Royole FlexPai 3 na pierwszych zdjęciach – kolejny „składak” zmierza na rynek

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Royole FlexPai 3 ma być kolejną generacją składanego smartfona, ale w tym przypadku trochę się w konstrukcji sprzętu pozmieniało. Przypomnijmy, że Royole chwaliło się, że jako pierwsza firma na świecie wprowadziła do sprzedaży składany smartfon. Wyprzedziła w tym Samsunga oraz Huawei, ale ich sprzęty nie specjalnie przyjęły się na rynku. Czy kolejna generacja to zmieni?

Royole FlexPai 3 – pierwsze zdjęcia

We wrześniu 2020 roku na rynku pojawił się FlexPai 2 i kosztował mniej, niż rozwiązanie Samsunga. Wizualnie bliżej mu było do sprzętów od Huawei, gdzie wyświetlacz zawsze był skierowany „na zewnątrz” urządzenia, co oczywiście mogło powodować kłopoty z jego odpowiednią ochroną. Teraz w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Royole FlexPai 3, które pokazują, że całkowicie przeprojektowano sprzęt. Bliżej mu teraz do rozwiązania Samsunga, czyli np. Galaxy Z Fold3 5G, choć do rozwiązania Koreańczyków dużo mu brakuje.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to brak jakiegokolwiek zewnętrznego ekranu. Nawet takiego, na którym widać byłoby powiadomienia. Widać więc, że firma dalej kontynuuje obraną wcześniej drogę. Royole FlexPai 3 ma posiadać tylko jeden wyświetlacz i to ten składany. Ten ma mieć przekątną 7,2 cala i najprawdopodobniej także będzie składał się tak, że ekran będzie skierowany w stronę użytkownika. Świadczyć o tym może zagłębienie na obudowie, które pasuje do wyspy aparatów.

Zobacz też: Windows Halo to naprawdę świetna funkcja.

Do tego ma dojść wysuwany moduł aparatu do selfie, a czytnik linii papilarnych zostanie umieszczony na krawędzi urządzenia. Jeżeli potwierdzą się informacje odnośnie specyfikacji, to Royole FlexPai 3 ma posiadać akumulator o pojemności 3360 mAh, a działać będzie na Androidzie. Wymiary sprzętu mają wynosić 147,1 x 138,8 x 7 mm. Nie wiadomo kiedy urządzenie ma zadebiutować, ani jaka będzie jego rynkowa cena. Na zdjęciu prezentuje się dość topornie, ale może to tylko wrażenie. O kolejnej generacji składanego smartfona zapewne usłyszymy już niedługo.

Źródło: Twitter / GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy