Projekt Ara wróci do Motoroli? Google uśmierca jedną z najciekawszych innowacji?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
project ara aparat

Projekt Ara zdecydowanie jest czymś, co może nam pokazać jak będą wyglądały smartfony przyszłości. Niczym komputery stacjonarne, tak my będzie w stanie złożyć sobie z dowolnych części własne urządzenie mobilne. Jednak w tym roku mieliśmy ujrzeć modularne modele w sklepach, a tu okazuje się, że jeszcze sporo poczekamy.

Ostatnio niewiele dowiadujemy się na temat smartfonów z klocków i możemy być pewni, że dopiero w 2016 roku, jak nie później, ujrzymy kolejne wydania prototypu. Jednak na początku sam projekt należał do Phoneblocks, który został wykupiony przez Motorolę, a ta z kolei przez Google. Jednak amerykański producent smartfonów zmienił już właściciela na Lenovo. Mimo wszystko, autorzy Androida nie sprzedali całej firmy i część oddziałów została pod skrzydłami Google, w tym „grupa zaawansowanych technologii”. Tym samym może okazać się, że to właśnie Motorola dokończy projekt Ara, gdyż Google… znudziło się? Ciężko określić czemu nastał taki zastój związany z modularnymi smartfonami, ale z pewnością wielu przeciwników firmy z Mountain View nie zdziwi się, że kolejna inicjatywa zostanie zamknięta.

Jednak doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wielu z Was nie wyobraża sobie korzystania z modularnych urządzeń. W takim razie czy powyższa informacja jest dla Was drastyczna?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy