ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung ze strumieniowaniem gier na telewizorze

Po co komu konsola? Samsung sprawi, że do cieszenia się grami wystarczy sam telewizor

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung dołącza do długiej listy firm oferujących usługi strumieniowania gier. Koreański gigant technologiczny dostarczy produkt w chmurze za pośrednictwem swojej opartej na Linuksie platformy Tizen smart TV, co jest dobrą wiadomością dla obecnych i przyszłych posiadaczy telewizorów z tym systemem. Warto tu również dodać, że od dziś Samsung oferuje Tizen OS także dla innych producentów. Oznacza to, że nie trzeba się ograniczać do urządzeń od Koreańczyków, żeby zagrać na telewizorze.

Samsung ze strumieniowaniem gier na telewizorze

Samsung ze strumieniowaniem gier na telewizorze

Firma nie poświęciła zbyt wiele czasu na opowiadaniu o usłudze, choć Yongjae Kim, starszy wiceprezes Samsunga ds. badań i rozwoju oprogramowania wyświetlaczy wizualnych, powiedział: 

Aby zróżnicować wybór gier na telewizorach Samsung Smart TV, opracowujemy nową platformę gier w chmurze […] Oznacza to, że wkrótce będziesz mógł cieszyć się grami bez konieczności zakupu sprzętu wysokiej klasy, a programiści mogą łatwo zastosować płynne, wciągające doświadczenie Samsung Smart TV do nowych gier.

Oczywiście Samsung będzie się musiał tutaj zmierzyć z Google Stadia, GeForce Now, oraz nadchodzącą usługą od Microsoftu. Jednak to te dwie pierwsze są dla niego największym problemem, ponieważ są one obecne na telewizorach działających pod kontrolą Android TV. Tak naprawdę to będzie więc walka między platformami Smart TV, a nie platformami do gier.

Zobacz też: Huawei Watch Fit Mini – nowa opaska w portfolio producenta

To nie pierwszy raz kiedy Samsung romansuje ze strumieniowaniem gier. Jeszcze w 2012 roku zawarł umowę z firmą Gaikai, która miała zaowocować usługą strumieniowania gier na smart TV Samsunga. Współpraca doszła do etapu testów beta, jednak rozpadła się gdy Sony kupiło Gaikai za 380 milionów dolarów, aby pracować nad PlayStation Now.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy