ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

realme wspina się na szczyt – firma z kolejnym dużym sukcesem w Europie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Wygląda na to, że realme jest już nie do zatrzymania. Firma poinformowała właśnie, że znalazła się w gronie czterech największych producentów smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej. Widać więc, że wzrosty, o których ciągle słyszymy, to sama prawda. Tak dużego sukcesu na rynku smartfonów nie było bowiem od dawna.

realme w TOP 4 producentów smartfonów w Europie

Raport przygotowany przez Strategy Analitycs pokazuje, że realme to najszybciej rosnąca marka wśród dostawców smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Trzeci kwartał tego roku to wyniki na poziomie 7,2 procent. W analogicznym okresie roku ubiegłego ten udział wynosił zaledwie 0,9 procent. Tym samym realme dogania już Samsunga, który znajduje się na trzeciej pozycji w przygotowanym zestawieniu. Widać, że ofensywa realme się opłaca. Duże znaczenie ma tutaj spore portfolio producenta oraz fakt, że ten oferuje dobre ceny. Może cieszyć także obecność OnePlus w TOP 5, które także zaliczyło spory wzrost względem roku ubiegłego. Ogromny wzrost zaliczyło także Xiaomi, a wspomniany wcześniej Samsung spory spadek. Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się TOP 5 wśród dostawców smartfonów za Q3 2021 roku.

  1. Xiaomi – 41,8%
  2. Apple – 26%
  3. Samsung – 11,5%
  4. Realme – 7,2%
  5. OnePlus – 2,5%

Zobacz też: To jak śpimy, może wpływać na to, jak… chodzimy.

W realme wierzymy, że każdy użytkownik smartfona w Europie zasługuje na możliwość korzystania z urządzenia 5G. Przewodząc demokratyzacji technologii 5G nie tylko w tym regionie, będziemy w stanie dzięki naszym smartfonom gwarantować najlepsze doświadczenia w tym segmencie coraz większej liczbie europejskich konsumentów. Pozycja realme wśród 4 kluczowych marek smartfonów 5G w Europie Środkowo-Wschodniej w trzecim kwartale 2021 roku jest świadectwem samym w sobie i pokazuje nasze zaangażowanie. To osiągnięcie podkreśla fakt, że nasze smartfony są powszechnie doceniane i świetnie odbierane przez użytkowników.

Madhav Sheth, prezes realme International Business Unit.

Źródło: realme informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy