ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp: przenoszenie historii z iPhone na Androida

WhatsApp umożliwia teraz transfer czatu z iPhone na niektóre urządzenia z Androidem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie często denerwują się, gdy przychodzi do przejścia na nowy smartfon — zwłaszcza gdy ten działa na innej platformie. Podczas gdy nowe smartfony oferują lepszą wydajność i nowe funkcje, przeniesienie wszystkich danych może być upierdliwym i zniechęcającym zadaniem. Dla tych, którzy korzystają z WhatsAppa, utrata historii czatu jest czymś, co dość mocno odstrasza przed zmianą systemu.

WhatsApp: przenoszenie historii z iPhone na Androida

WhatsApp: przenoszenie historii z iPhone na Androida

Na szczęście, WhatsApp doda możliwość przesyłania danych WhatsApp z iPhone do nowego urządzenia z systemem Android, co wcześniej nie było możliwe. Aby przenieść dane, użytkownicy będą musieli podłączyć iPhone do urządzenia z Androidem za pomocą kabla. Następnie system automatycznie dopasuje i zainstaluje WhatsAppa ze Sklepu Play jeśli jeszcze go nie ma na smartfonie, oraz umożliwi użytkownikom przeniesienie historii SMS i iMessage do nowego urządzenia wraz ze zdjęciami, wideo, kontaktami, kalendarzami i innymi danymi. Co najważniejsze, historia czatu WhatsApp może zostać przeniesiona, w tym zdjęcia, rozmowy tekstowe i wiadomości głosowe.

Zobacz też: Za wydobycie Bitcoina odpowiada głównie kilkadziesiąt osób

Google twierdzi, że ściśle współpracował z zespołem WhatsApp, aby ułatwić użytkownikom iPhone wejście w świat Androida. Użytkownicy będą potrzebować kabla USB-C — Lightning, lub stosownych przejściówek, aby rozpocząć cały proces. Po podłączeniu smartfonów trzeba będzie jeszcze tylko zeskanować kod QR na iPhonie, aby uruchomić WhatsApp i przenieść swoje rozmowy i inne treści do nowego urządzenia. WhatsApp zauważa, że dane przenoszone między urządzeniami nie pozostają chronione przez cały proces transferu. Obecnie urządzenia Samsung Galaxy i Google Pixel obsługują nową możliwość transferu. Smartfony z Androidem 12 również otrzymają taką możliwość. Użytkownicy pozostałych urządzeń będą musieli obejść się smakiem.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy