ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Oura Ring 3

Inteligentny pierścień Oura Ring w już trzeciej inkarnacji – kobiety go pokochają

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeśli chodzi o urządzenia noszone, to zazwyczaj przybierają one formę zegarka. Jednak wiele osób ceni sobie wyżej klasyczne czasomierze, które traktuje bardziej jak element biżuterii, a nie gadżet. W takim wypadku nie zdecydują się one raczej na wymianę go na smartwatcha czy opaskę fitnes. I o ile nie mają w sobie czegoś z radzieckiego żołnierza, to nie ma co oczekiwać, że zaczną nosić kilka zegarków na ręku. I właśnie z myślą o kimś takim powstał inteligentny pierścień Oura Ring, który doczekał się swojej trzeciej wersji.

Oura Ring 3

Oura Ring Generation 3 został zaprezentowany po trzech latach prac. Pierwsza wersja z 2015 roku wyglądała dość topornie i oferowała jedynie śledzenia snu. Wszystko dlatego, że według producenta to właśnie sen jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia. Firma twierdzi, że początkowo wybrała formę pierścienia, ponieważ sygnały pulsu z palca są znacznie silniejsze niż w nadgarstku. Produkt się jednak rozwinął od tamtego czasu. Nowe urządzenie trzeciej generacji posiada funkcje specjalnie zoptymalizowane dla zdrowia kobiet, w tym nową funkcję przewidywania okresu, która jest w stanie dokładnie przewidzieć go w ciągu najbliższych 30 dni. Urządzenie może ostrzegać kobiety na sześć dni przed przewidywanym początkiem miesiączki. Jedną z największych zalet funkcji Period Prediction jest to, że może się ona dostosować do zmian w cyklu kobiety.

Zobacz też: Planujesz zakup elektroniki? Poczekaj jeszcze kilka tygodni — będzie taniej

Pierścień trzeciej generacji posiada również znacznie zaktualizowaną technologię z trzy razy większą liczbą czujników i 32 razy większą pamięcią niż urządzenia poprzedniej generacji, przy zachowaniu tego samego rozmiaru i żywotności baterii. Oura Ring  3 posiada siedem czujników temperatury, a także nowe zielone i czerwone diody LED oraz system PPG na podczerwień. Zielone diody LED mogą monitorować tętno w sposób ciągły 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jak również w razie potrzeby dostarczać informacji o tętnie w czasie rzeczywistym. Funkcja czasu odpoczynku wykrywa, kiedy ciało i umysł się relaksują, aby pomóc użytkownikom wiedzieć, kiedy należy robić przerwy w ciągu dnia. Ulepszone wykrywanie temperatury jest aktualizowane minuta po minucie, co pozwala użytkownikom zobaczyć, kiedy mogą zachorować. Urządzenie może rejestrować tętno podczas treningu i posiada ulepszony algorytm oceny snu. Generacja 3 również wyczuwa poziom tlenu we krwi podczas snu, ale ta funkcja nie będzie włączona do przyszłego roku. Pierścień jest dostępny już teraz w kilku wersjach wykończenia w cenie 299 dolarów.

Źródło: SlashGear

    Sprawdź najnowsze wpisy