ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
DJI Action 2

DJI Action 2 to sportowa kamera, której siłą są dodatkowe moduły

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

DJI znane głównie ze swoich dronów zapowiedziało swoją najnowszą kamerę sportową: DJI Action 2. Ta jest następcą Osmo Action z 2019 roku. Warto tu dodać, że zmiany są tu wręcz rewolucyjne. Ma ona zupełnie inną budowę i filozofię, niż jej poprzednik i obsługuje szereg modułowych akcesoriów. To oczywiście oznacza, że mamy tu do czynienia z urządzeniem dla fanów personalizacji urządzeń, a samo DJI może zbić małą fortunę na akcesoriach.

DJI Action 2

Jeśli jesteś już zaznajomiony z Osmo Action, to jedno spojrzenie na Action 2 wystarczy, aby stwierdzić, że konstrukcja kamery zmieniła się dość drastycznie.  Osmo Action wyglądał bardziej jak tradycyjna kamera cyfrowa z przesuniętym obiektywem i prostokątnym korpusem, co z resztą możecie zobaczyć na poniższej grafice:

DJI Osmo Action

Producent w przypadku modelu Action 2 zrezygnował z przedniego wyświetlacza i przyjął kwadratową konstrukcję z tylko tylnym 1,76-calowym ekranem dotykowym OLED. DJI pozycjonuje Action 2 jako dobrą kamerę dla entuzjastów sportu, vlogerów i livestreamerów.

Zobacz też: T-Mobile dostarczy telefony, modemy i usługi instytucjom państwowym

Jeśli chodzi o specyfikację kamery, DJI twierdzi, że Action 2 wykorzystuje 1/1.7-calowy sensor CMOS z polem widzenia 155 stopni, który jest w stanie nagrywać wideo w rozdzielczości do 4K w 120 klatkach na sekundę. Dodatkowo kamera posiada kilka trybów wideo, które nagrywają w niższych rozdzielczościach — na przykład tryb livestreaming, który ogranicza rozdzielczość do 1080p i framerate do 30 fps. Action 2 korzysta z elektronicznej stabilizacji obrazu DJI RockSteady 2.0, która została sparowana z HorizonSteady, aby utrzymać ramkę ujęcia na równym poziomie. 

Akcesoria i moduły

DJI Action 2

Kamera może być magnetycznie przymocowana do kilku różnych uchwytów. Sam producent ogłosił przy tym magnetyczną smycz, adapter kulowy, a nawet uchwyty na głowę. To jednak dość standardowy zestaw akcesoriów. Tym, co jest tu kluczowe, to moduły. Pierwszym z nich jest moduł przedniego ekranu dotykowego, który wyjaśnia, dlaczego Action 2 zrezygnował z przedniego ekranu dotykowego, który widzieliśmy w Osmo Action. Jak sama nazwa wskazuje, przedni ekran dotykowy jest dobry dla vlogerów lub livestreamerów, którzy są bardziej skłonni do kierowania Action 2 na siebie. Posiada również trzy dodatkowe mikrofony (wzmacniając pojedynczy wbudowany mikrofon Action 2) i zwiększa żywotność baterii do 160 minut — ten wbudowany w kamerkę oferuje 70 minut nagrywania.

Zobacz też: Darmowa dostawa w Allegro Smart! od 20 złotych – niestety, tylko dla szczęśliwców

Jeśli ktoś zechce wydłużyć czas pracy na baterii, ale nie potrzebuje modułu przedniego ekranu dotykowego, DJI przygotowało również moduł zasilania dla kamery, który zwiększa czas pracy na baterii do około 180 minut i posiada dodatkowy slot na kartę SD. Inne akcesoria DJI dla Action 2 to przedłużacz pilota, który może służyć jako statyw, pływający uchwyt do filmowania w wodzie, wodoodporna obudowa, która może chronić kamerę na głębokości do 60 metrów oraz obiektyw makro.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy