Google ogłosiło zmianę polityki, która ma skłonić twórców YouTube do tworzenia i publikowania treści o wyższej jakości dla dzieci. Od przyszłego miesiąca firma będzie demonetyzować kanały, które są skierowane głównie do młodych ludzi lub reklamują się jako stworzone dla dzieci, jeśli zamieszczane przez nie treści są niskiej jakości.

YouTube zmienia zasady kanałów dla dzieci

YouTube zmienia zasady kanałów dla dzieci

Zgodnie z definicją YouTube, może to obejmować zbyt komercyjne filmy i takie, które zachęcają do złych zachowań. Zgodnie z nowymi wytycznymi YouTube ostrzega, że takie filmy mogą być wyświetlane z ograniczoną liczbą reklam lub bez nich. Ponadto firma informuje, że naruszenie nowych wytycznych dotyczących treści może doprowadzić do usunięcia z Programu Partnerskiego. Ruch ten jest częścią ostatnich działań Google, które mają sprawić, że YouTube i YouTube Kids staną się bardziej odpowiednim miejscem dla dzieci i ich rodzin. Na początku roku firma ogłosiła dostępność rozszerzonej kontroli rodzicielskiej dla nastolatków. Niedawno wdrożyła także nowe środki bezpieczeństwa, aby chronić dzieci na różnych platformach. Jedną z tych zmian była zmiana domyślnego ustawienia przesyłania danych dla użytkowników w wieku od 13 do 17 lat na najbardziej prywatną z dostępnych opcji.

Zobacz też: Boisz się pająków? Powstała aplikacja, która ma pomóc poradzić sobie z tym lękiem

Naszym ostatecznym celem jest wspieranie bezpiecznego i wzbogacającego środowiska dla rodzin, jednocześnie nagradzając zaufanych twórców, którzy tworzą wysokiej jakości treści dla dzieci i rodziny.

— Podkreślił gigant.

Może minąć trochę czasu, zanim nowe wytyczne podniosą jakość treści na YouTube. Oczywiście i tak należy nadzorować to, co dzieci oglądają.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.