ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Watch Fit Mini

Huawei Watch Fit Mini – nowa opaska w portfolio producenta

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Huawei Watch Fit Mini to kolejne akcesorium od producenta, który bardzo sobie upodobał rynek wearable. Ostatnio zaprezentowano Huawei Watch GT 3, a teraz przyszła pora na mniejszą wersję opaski Watch Fit. Obecnie nie wiadomo czy ta pojawi się w Polsce, ale ma być dostępna w Europie. Jeżeli więc ktoś jest fanem produktów firmy, to może już na nią polować.

Huawei Watch Fit Mini

Huawei Watch Fit Mini

Jak sama nazwa wskazuje nowa opaska jest zminiaturyzowaną wersją Huawei Watch Fit. Jednak swoim wyglądem nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaił nas już producent. Mamy więc tutaj zaokrąglone krawędzie wokół wyświetlacza oraz różne wersje kolorystyczne do wyboru. Nie zabrakło także miejsca na fizyczny przycisk (koronkę), który znajduje się na prawej krawędzi sprzętu. Jeżeli chodzi o samą specyfikację Huawei Watch Fit Mini to otrzymujemy tutaj wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,47 cala (rozdzielczość 368×194 pikseli, 282 ppi). Przypomnijmy, że standardowa wersja miała przekątną 1,64 cala, więc nie jest to dużo mniejszy sprzęt, o co zresztą byłoby trudno.

Urządzenie ważyć ma zaledwie 20 gramów (przy wymiarach 51,2 x 25,91 x 11,04 mm), więc na ręce będzie praktycznie niezauważalne. Huawei Watch Fit Mini ma wytrzymać do 14 dni standardowego użytkowania (akumulator 180 mAh). Pięć minut pod ładowarką ma dać „pary” na dwa dni pracy i tak, ładowarka będzie w zestawie. Opaska jest wodoodporna (5 ATM), więc nie będzie problemu z zabieraniem jej na basen czy pod prysznic. Do tego oferuje prawie 100 trybów sportowych i oczywiście mierzy tętno czy kroki. Nie zabrakło także pomiaru SpO2, jakości snu czy poziomu stresu.

Zobacz też: Huawei zaprezentował MateBook 14s oraz nową wersję monitora dla graczy.

Opaską można także sterować muzyką, odczytywać powiadomienia czy odrzucać połączenia przychodzące na sparowanego smartfona. Urządzenie pojawiło się już w Europie i wyceniono je na 99 euro, czyli około 460 złotych. Normalna wersja Huawei Watch Fit kosztuje w Polsce teraz około 400 złotych.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy