Budżetowy Sufrace

Microsoft rzuci wyzwanie Chrome OS – specyfikacja nowego Surface jest niezwykle skromna

1 minuta czytania
Komentarze

Według Windows Central Microsoft tworzy nowy 11,6-calowy laptop Surface przeznaczony na rynek edukacyjny, który ma sprawdzać się na każdym stopniu edukacji podstawowej. Notebook ten będzie bezpośrednio konkurować z innymi laptopami edukacyjnymi, w tym z Chromebookami. Wszystko to dzięki niskiej cenie, za którą jednak idzie naprawdę skromna specyfikacja. Komputer ten nie tylko będzie utrudniał granie w gry, ale także ćwiczył cierpliwość.

Budżetowy Sufrace

Budżetowy Sufrace

Nazwa kodowa nowego notebooka Surface to rzekomo Tenjin. Jego sercem będzie czterordzeniowy procesor Celeron N4120 z 2019 roku, którego wesprze 8 GB RAM. Za wyświetlanie obrazu ma zaś odpowiadać 11,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 × 768. Laptop będzie również wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę, gładzik, pojedynczy port USB Typu-A i Typu-C, gniazdo słuchawkowe i zasilanie AC. Na papierze jest to więc coś, po co nie powinien sięgać ktoś, kto szuka nowego laptopa z Windowsem, nawet jeśli ten ma być tani.

Zobacz też: Zmiana czasu na zimowy i letni bez zmian – UE się tym teraz nie zajmie

Z drugiej jednak strony taka specyfikacja na Chrome OS oferowałaby już płynną pracę. Można więc uznać, że problemem tu jest sam Windows. Rozwiązaniem tego problemu ma być Windows 11 SE. Ta wersja systemu Windows będzie specjalnie zoptymalizowana dla sprzętu budżetowego. Niestety, nie wyciekły żadne szczegóły na jego temat. Jednak jeśli ten plan wypali, to będzie to świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy nieopatrznie wsadzili do swojego koszyka laptopa z Celeronem i  z czasem zrozumieli, że niekoniecznie oszczędzili na tym interesie. Oczywiście o ile będzie można samemu go zainstalować.

Źródło: WindowsCentral

Motyw