ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook wykorzystywanie dzieci

Facebook zamierza zawalczyć o uwagę młodych użytkowników

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Facebook od dawna miał reputację wśród nastolatków jako sieć społecznościowa dla starych ludzi, co w tym przypadku zwykle odnosi się do każdego w wieku 30 lat lub więcej, co jest oczywiście krzywdzące, bo przecież jesteśmy młodzi, prawda? Mimo to Mark Zuckerberg chce zmienić to postrzeganie poprzez ponowne skupienie się na osobach z jedną jedynką z przodu w metryce, nawet jeśli to przychodzi kosztem starszych użytkowników.

Facebook skupi się na nastolatkach

Facebook skupi się na nastolatkach

Facebook, nękany przez więcej kontrowersji niż zwykle ostatnio, znalazł się po kolana w innym problemie po raportach, że wprowadził w błąd inwestorów na temat spadku liczby nastolatków i młodych dorosłych użytkowników. Obie grupy spędzają mniej czasu na sieci społecznej, liczba rejestracji młodych spada, a ludzie, którzy dołączają, są głównie po 25 roku życia. Firma jest oskarżana o wprowadzanie w błąd po tym, jak przez lata wykazywała ogromny wzrost, ale pomijała szczegóły dotyczące kluczowych danych demograficznych.

Zobacz też: Elektroniczny nos może pomóc w wykrywaniu źródeł uciążliwych zapachów

Facebook i Instagram będą kłaść jeszcze większy nacisk na wideo, które postrzega jako najlepszą metodę przyciągnięcia młodszych użytkowników. Jak widać, gigant czerpie garściami ze znienawidzonego przez siebie TikToka. To tylko jedna z licznych zmian, które mają przyciągnąć młodszego odbiorcę. Warto dodać, że część z nich może być nie po drodze ze starszymi odbiorcami. Warto jednak podkreślić, że Facebook, mimo swojego ogromu, to nie Apple, czy Microsoft. To firma skupiona wokół społeczności i nie chce skończyć tak samo, jak MySpace, które dominowało przed nim.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy