ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook pozwany w sprawie morderstwa

Facebook zarobił mniej, niż chciał i wini za to Apple

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Najnowszy raport finansowy Facebooka właśnie został opublikowany. Wygląda na to, że firma ma się zaskakująco dobrze, biorąc pod uwagę burzę, jaka się roztoczyła nad jej wizerunkiem kilka tygodni temu. Mimo to akcje firmy wczoraj spadły z 329 USD na otwarciu do najniższego poziomu 310,06 USD, jednak przed zamknięciem dobiły do 315,81 USD, a dzień zakończył się na trendzie zwyżkowym. Ważniejsze od krótkoterminowej reakcji inwestorów są jednak wyniki. A te, jak twierdzi firma, byłyby lepsze, gdyby nie Apple.

Facebook wini Apple za gorsze wyniki, niż by chciał

Facebook wini Apple za gorsze wyniki, niż by chciał

W ciągu kwartału kończącego się we wrześniu Facebook zanotował przychody w wysokości 29 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 35 procent rok do roku. Dochód netto wyniósł 9,19 mld dolarów, przy zysku 3,22 dolarów na akcję rozwodnioną. Dla porównania analitycy spodziewali się przychodów na poziomie 29,58 mld dolarów i zysku w wysokości 3,19 dolarów na akcję rozwodnioną. Przychody z reklam za kwartał wyniosły 28,28 mld dolarów, co oznacza wzrost o 33 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Nie należy jednak zapominać o pozostałych przychodach firmy, takich jak te z urządzeń konsumenckich i opłat deweloperskich. Te znalazły się w kategorii inne, która przyniosła w 734 mln dolarów w trzecim kwartale. Może i  w porównaniu do wyżej wymienionych wygląda to dość skromnie, jednak jest to prawie trzy razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Zobacz też: Xiaomi uruchomiło infolinię serwisową dla polskich użytkowników

Dodatkowo liczba dziennych aktywnych użytkowników usług giganta wzrosła do 1,93 mld średnio w miesiącu wrześniu, co stanowi wzrost o sześć procent w porównaniu do tego samego miesiąca w 2020 roku. Mimo to Facebook znalazł powód do narzekania. Firma twierdzi, że wprowadzone przez Apple zmiany dotyczące przejrzystości śledzenia aplikacji w systemach iOS i iPadOS 14.5 i nowszych wersjach już wpłynęły na wyniki finansowe, a wpływ ten będzie się utrzymywał w nadchodzącym kwartale.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy