ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Etui dla nadchodzącego Nexusa 5 już w Sieci. Smartfon LG bez tajemnic – kopia G4?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lg nexus 5 2015 oppomart gizmochina case etui554454

Premiera Nexusa 5 sprzed dwóch lat wywołała małe zamieszanie za sprawą nie do końca zrozumiałych ulepszeń w stosunku do Nexusa 4. Teoretycznie gorsze wykonanie i coraz większy wyświetlacz, który nie każdemu przypadł do gustu. Jednak z biegiem lat ten smartfon znalazł szczęśliwą grupę odbiorców, a podobne komentarze przeszły na Nexusa 6. Tak samo będzie z nadchodzącym następcą „piątki”?

Co z nadchodzącym Nexusem 5? Tak naprawdę już wszystko wiemy, a dzisiaj można powiedzieć, że po raz kolejny zostaliśmy utwierdzeni we wszystkich zeznaniach. Do Sieci trafiły grafiki przedstawiające etui dla nadchodzącego smartfonu od LG. Oczywiście nie mogło na nich zabraknąć głównego bohatera. Tym samym sklep Oppomart po raz kolejny stworzył sobie genialną reklamę, a nam znowu pokazał czym tak naprawdę jest nowy Nexus 5.

Wszystkie powyższe grafiki jasno wskazują, że znajdziemy czytnik linii papilarnych, wystający moduł aparatu, a także elementy, które dotychczas gościły głównie we flagowych smartfonach LG, a więc laserowy auto focus, a także czujnik spektrum kolorów umieszczony pod diodą doświetlającą. Tym samym mamy podejrzenie, że Koreańczycy poszli poniekąd na łatwiznę, gdyż nawet przewidywany układ w Nexusie 5 jest taki sam, co w G4 – Snapdragon 808. Oczywiście topowy smartfon LG nie ma USB typu C, wspomnianego czytnika linii papilarnych czy też głośników stereo.

W takim razie G4 jest udanym smartfonem, który mimo bycia gorszym na papierze od konkurencji to w rzeczywistości stanowi ścisłą czołówkę. Czy taki sam los czeka Nexusa 5? Miejmy nadzieję, oficjalna prezentacja już coraz bliżej.

źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy