ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
fotowoltaika

Głos Google Maps rozprawia się ze Sztuczną Inteligencją od fotowoltaiki

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Zapewne każdy zna głos Google Maps, który kiedyś należał do Jarosława Juszkiewicza. Ten postanowił porozmawiać z botem, który chciał go zainteresować fotowoltaiką i trzeba przyznać, że wyszło to rewelacyjnie. Nagranie na swoim kanale na YouTube udostępnił sam lektor i to coś, co z pewnością poprawi Wam humor na długie godziny.

Głos Google Maps kontra Sztuczna Inteligencja i fotowoltaika

Zapewne każdy z naszych czytelników dostał kiedyś telefon od teleankietera czy kogoś, kto próbuje mu coś wcisnąć. Ostatnio dość głośno jest o telefonach od firm zajmujących się fotowoltaiką, co potrafi doprowadzić do szewskiej pasji. Oczywiście takie telefony można blokować, ale można też zrobić z nich coś interesującego. To właśnie możemy zobaczyć w wykonaniu byłego już głosu Map Google. Jakiś czas temu zmieniono bowiem podejście w nawigacji Google i zamiast Jarosława Juszkiewicza w Google Maps słyszymy głos generowany komputerowo. Niby można się przyzwyczaić, ale dalej szkoda, że nie zostano przy tym, czego słuchało się po prostu znacznie przyjemnej.

Teraz można to nadrobić, ponieważ lektor publikuje u siebie różnego rodzaju nagrania. Ostatnie, które zatytułował „Głos Google Maps vs Sztuczna Inteligencja” stało się prawdziwym hitem. Ma już ponad 220 tysięcy wyświetleń i to nie dziwi, bo sam film jest przezabawny. Możemy na nim zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć, jak Juszkiewicz rozmawia z botem, który brzmi wyjątkowo… ludzko.

Zobacz też: Tych słuchawek lepiej nie używać – właśnie wycofano je z rynku.

Oczywiście algorytmy Sztucznej Inteligencji nie są w stanie zawsze wyłapać tego, co próbuje się im przekazać. Wprawdzie w tym przypadku nawet człowiek miałby problemy z zachowaniem się odpowiednio, ale… to już trzeba zobaczyć samemu. Warto także dodać, że wiele takich telefonów, jak widzimy na filmie, to najzwyklejsze w świecie przekręty. Ich celem jest wyłudzenie danych, więc warto uważać z kim się rozmawia i co się mu mówi.

Źródło: YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy