ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Niebezpieczne słuchawki wycofane

Niebezpieczne słuchawki wycofane z rynku — jeśli je masz, dokonaj zwrotu

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Słuchawki Blue Star Audio Headset JM36e okazały się niebezpieczne dla środowiska i zostały wycofane ze sprzedaży. Przedsiębiorca Partner Tele.com poinformował, że osoby, które zakupiły wspomniany model, mogą go zwrócić. Otrzymają wtedy zwrot pieniędzy lub inne słuchawki w zamian.

Niebezpieczne słuchawki wycofane z rynku

Tak wyglądają wycofane słuchawki, źródło: partnertele.com

Słuchawki, o których mowa były sprzedawane do 30 czerwca 2021 roku. Okazało się, że urządzenie nie spełnia wymagań norm europejskich dotyczących ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Konkretnie przekroczono dopuszczalne stężenia ołowiu i kadmu. Słuchawki stwarzają więc zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Dane urządzenia wycofanego ze sprzedaży:

  • marka: Blue Star
  • nazwa: Audio Headset
  • model: JM36
  • EAN (kod kreskowy): 5901737377463

Słuchawki nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia i życia użytkownika, niemniej z uwagi na przekroczenie dopuszczalnych stężeń ołowiu i kadmu, w dwu wewnętrznych elementach słuchawek stwarzają zagrożenie dla środowiska naturalnego i z tego względu podlegają wycofaniu z obrotu — twierdzi Partner Tele.com. Mimo wszystko lepiej je oddać, tym bardziej, że otrzymamy wtedy odpowiednią rekompensatę.

Czytaj także: Sony Xperia PRO-I oficjalnie – to coś więcej, niż smartfon – to fotograficzna bestia

Posiadacze wycofanych słuchawek mogą zwrócić urządzenie u sprzedawcy detalicznego, u którego wcześniej je kupili. W zamian otrzymają inne słuchawki douszne, możliwy jest również zwrot kosztów.

źródło: UOKiK / Partner Tele.com

Sprawdź najnowsze wpisy