ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wczesny prototyp iPoda

Oto prototyp pierwszego iPoda – nie bez powodu wygląda on koszmarnie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W miniony weekend iPod skończył 20 lat. Przenośny odtwarzacz MP3 firmy Apple po raz pierwszy pojawił się 23 października 2001 roku i zrobił dla rynku cyfrowej muzyki to, co Walkman od Sony zrobił dla kaset. Aby uczcić urodziny iPoda, Playdate opublikowało zdjęcia czegoś, co jak twierdzi, jest wczesnym prototypem iPoda. Mamy tu do czynienia z istną cegłą, która wygląda jak typowa obudowa prototypowa dostępna w każdym sklepie z elektroniką i to raczej jeden z tych większych egzemplarz, a nie coś, co chcielibyśmy, albo w ogóle moglibyśmy nosić w kieszeni i… właśnie o to chodziło.

Wczesny prototyp iPoda

Panic twierdzi, że nie wie, skąd pochodzi prototyp i nie rozwodził się nad tym, jak uzyskało tak stare urządzenie. Jednak wynalazca iPoda, Tony Fadell, potwierdził, że rzeczywiście jest to prototyp iPoda, określany jako P68/Dulcimer. Nie mamy więc do czynienia z oszustwem. Urządzenie jest duże, nieporęczne i tragicznie zaprojektowane. Rozplanowanie przycisków to zwykła kpina tak jak ich głębokie osadzenie. Umieszczenie ekranu wygląda jak nieśmieszny żart, a sławne koło wyboru wygląda, jakby ktoś uszkodził pokrętło starego żelazka. Dopełnieniem dramatu jest zaś olbrzymia pustka wewnątrz obudowy, która jest zwyczajnym marnotrawstwem miejsca. I… właśnie taki był cel tego projektu.

Zobacz też: Wszystkie produkty, których Apple ostatnio nie pokazało

Chodziło tu bowiem o to, żeby móc testować działanie urządzenia, a jednocześnie uchronić się przed wyciekiem jego konstrukcji. Tak na dobrą sprawę, nawet gdyby zdjęcie iPoda wyciekło, to mało kto doceniłby to urządzenie. I właśnie taki był cel Apple.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy