ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sharp prezentuje nakładkę Feel UX

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy

sharp-feel-uxFirma Sharp nie odegrała jak do tej pory wielkiej roli w świecie Androida, a jej produkty dostępne są głównie w Japonii. A szkoda, gdyż producent ten potrafi wprowadzić wiele innowacyjnych rozwiązań, co pokazał w ostatnich dniach. Sharp opublikował nową wersję swojej nakładki graficznej na Androida, która powstała we współpracy z firmą zajmującą się designem. Feel UX – bo taką nazwę nosi nowy interfejs graficzny – pod wieloma względami różni się od dostępnych obecnie nakładek i zmienia sposób, w jaki korzystamy ze smartfona z Androidem.

Dla osoby zaznajomionej z mobilnym systemem Google oczywistym jest, że główny element interfejsu stanowią pulpity, na których umieszcza się widżety i skróty. Feel UX zmienia ten sposób organizacji ekranów, dzieląc je na trzy zakładki – ikony, widżety i skróty, których nie można mieszać ze sobą. Tak więc wszystkie te elementy zostały od siebie rozdzielone, lecz użytkownik może dowolnie zmieniać ich układ w ramach poszczególnych zakładek.

Również ekran blokady został wyposażony w wiele interesujących opcji i zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji, takich jak odtwarzacz muzyczny, aparat, czy też widżet pogody.

Więcej na temat interfejsu Feel UX znajdziecie w oficjalnym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=Qb-IF20JdSI

Co sądzicie o nowej nakładce Sharpa? Czy taki sposób organizacji pulpitów jest waszym zdaniem ciekawszy i bardziej intuicyjny? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

źródło: slashgear.com 

Sprawdź najnowsze wpisy