ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost godziny nadań zmiana

InPost – do której godziny nadać paczkę? Firma ustala nowe zasady

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

InPost wprowadza zmiany w kwestii godzin nadania. Chodzi o to, do której godziny można nadać paczkę, by ta wyruszyła jeszcze tego samego dnia. Zmiany mają zostać wprowadzone od 4 listopada tego roku, ale zapewne większość osób korzystających z usług firmy nie zauważy nawet tej zmiany. Warto jednak wiedzieć, do kiedy nadać przesyłkę, by ta wyruszyła w drogę jak najszybciej.

InPost – do której godziny nadać przesyłkę

InPost godziny nadań zmiana
Fot. InPost

Największą zaletą InPost i paczkomatów jest to, jak szybko dostarczane są paczki. Owszem, czasem może zdarzyć się tak, że na przesyłkę czekamy dłużej, niż zazwyczaj. Jednak w większości przypadków firma kurierska wywiązuje się ze swoich obowiązków. Teraz będzie odrobinę jaśniej, jeżeli chodzi o godziny nadania – zarówno w paczkomacie, jak i przy odbiorze przez kuriera. InPost z dniem 4 listopada zmienia godziny graniczne nadań przesyłek. Jeżeli więc zastanawialiście się, do której godziny należy nadać przesyłkę, by ta ruszyła w trasę tego samego dnia, to teraz będzie to o wiele jaśniejsze. Tak wyglądać ma bowiem nowy podział na strefy i godziny graniczne wprowadzony przez InPost.

  • Strefa A – godzina graniczna: 16.00
  • Strefa B – godzina graniczna: 15.00
  • Strefa C – godzina graniczna: 14.00
  • Strefa D – godzina graniczna: 13.00

Zobacz też: Zmiana czasu na zimowy i letni zostanie z nami na dłużej.

Jak możemy przeczytać na stronie InPostu: „(…) godzina graniczna w każdej ze stref to maksymalna godzina nadania w Paczkomacie/PaczkoPunkcie lub godzina zlecenia podjazdu kuriera, tak by przesyłka wyruszyła w dalszą drogę jeszcze tego samego dnia”. Teraz wszystko powinno być już więc jasne. W dniu wejścia zmian w życie, będzie można także sprawdzić na stronie internetowej firmy, do której dokładnie strefy należymy. Wystarczy wejść TUTAJ i wpisać kod pocztowy miejsca, z którego będziemy nadawać paczkę. Tak przejrzystość zasad może być wyjątkowo użyteczna i dobrze, że InPost informuje z wyprzedzeniem o takich rzeczach.

Źródło: InPost

Sprawdź najnowsze wpisy