ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Satechi USB-C Hybrid Multiport Adapter

Ten HUB pokazuje prawdziwy potencjał USB-C – ma nawet miejsce na SSD

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma Apple dopiero niedawno podjęła kroki w celu wycofania się z niektórych wątpliwych decyzji dotyczących konstrukcji MacBooka Pro — a mianowicie, powrotu portu HDMI, gniazda kart SD i rzędu fizycznych klawiszy funkcyjnych. Dla wielu osób zmiany te mogą wyeliminować potrzebę noszenia dodatkowego sprzętu w postaci adapterów i hubów. Rodzi to też nadzieję, że producenci, którzy mocno się inspirują działaniami giganta, również zaniechają tak irracjonalnej budowy. Nie oznacza to jednak, że HUB USB-C stał się zbędnym narzędziem, czego dowodzi najnowsze urządzenie od  Satechi.

Satechi USB-C Hybrid Multiport Adapter

Satechi USB-C Hybrid Multiport Adapter

Rzeczony HUB USB-C posiada wyjście HDMI 4K, ładowanie przez USB-C Power Delivery (PD) oraz dwa porty danych USB-A 3.0 na jednym złączu USB-C. Jednak to, co naprawdę odróżnia to urządzenie od innych hubów, to wbudowana obudowa dysku SSD. Wystarczy zdjąć pokrywę z tyłu urządzenia, aby uzyskać dostęp do portu rozszerzeń. Zgodnie z arkuszem specyfikacji, akceptuje on dyski SSD SATA M.2 w rozmiarach 2230, 2242, 2260 i 2280, ale nie działa z NVMe. Satechi twierdzi, że hub jest kompatybilny z szeroką gamą platform, w tym z wybranymi MacBookami, Chromebookami, laptopami i tabletami. Satechi USB-C Hybrid Multiport Adapter jest oferowany w kolorze szarym lub czarnym i jest objęty roczną gwarancją. Cena została ustalona na 89,99 dolarów, czyli około 355 złotych + VAT.

Zobacz też: Podpowiadamy, jaki smartfon do 1200 zł kupić! Oto 5 najlepszych modeli na październik

Sprzęt też niesie ze sobą naprawdę wielki potencjał. O ile bowiem zestaw portu w laptopach jest konieczny kiedy chcemy podpiąć do nich, chociażby myszkę i pendrive, tak urządzenia takie możemy potraktować w kategorii stacji dokującej. Dość łatwo sobie wyobrazić pełne stanowisko komputerowe z monitorem, drukarką, mechaniczną klawiaturą i porządną myszką spięte ze sobą HUB-em, dzięki czemu wszystko to podepniemy do laptopa tylko jednym kablem. Natomiast obecność SSD dodatkowo rozszerzy przestrzeń urządzenia o, chociażby pliki do pracy, multimedia, lub gry.

Źródło: TechSpot

    Sprawdź najnowsze wpisy