ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
oculus go odblokowany

Odblokowany system operacyjny Oculus Go oficjalnie wydany – VR staje się wolny

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Należący do Facebooka Oculus udostępnił całkowicie odblokowaną wersję systemu operacyjnego dla zestawu s VR Oculus Go. Firma nie oferuje już tego modelu z 2018 roku, więc uznała za stosowne pozwolić użytkownikom robić z nim, co tylko zechcą. W ten sposób mogą oni, chociażby pozbyć się Facebooka ze swojej platformy, co w związku z awarią giganta, która dotknęła także gogli VR dla wielu może okazać się bardzo kuszącym krokiem.

Oculus Go odblokowany

Oculus Go odblokowany

John Carmack — nie jest to zbieżność nazwisk — pełniący funkcję Oculus Consulting CTO pierwotnie ogłosił plany wydania odblokowanej wersji Oculus Go OS pod koniec zeszłego miesiąca. Ta aktualizacja w końcu nadeszła w zeszłym tygodniu, dając pełny dostęp do roota. Użytkownicy będą mogli tworzyć własne wersje funkcji na poziomie systemu lub, własne systemy operacyjne. Wydanie to ułatwi również dodawanie aplikacji z zewnątrz i umożliwi uniezależnienie się od Facebooka. We wrześniu Carmack powiedział, że ma to na celu zwiększenie długowieczności Oculus Go poza jakimkolwiek oficjalnym wsparciem dla niego.

Zobacz też: Jesteś kreatywny i chcesz się rozwijać? Te aplikacje do tworzenia grafik pomogą rozwinąć skrzydła!

Odblokowany system operacyjny jest przeznaczony tylko dla Oculus Go. Strona pobierania ostrzega, że odblokowanie OS nie jest odwracalne, a odblokowane urządzenia nie będą otrzymywać aktualizacji OTA. Instrukcja instalacji wyjaśnia, że zaktualizowany Oculus Go nie będzie już weryfikował ważnych plików OS, więc użytkownicy mogą je zastąpić czymkolwiek, tym samym nawet uszkadzając urządzenie na własną odpowiedzialność. Oczywiście może to oznaczać także istną falę piractwa na platformie, jednak Oculus jest tego raczej świadomy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy