ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
prysznic ogrzewany kompostem

Prysznic ogrzewany… kompostem — zobaczcie, jak to działa

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Na internetowym kanale RED Gardens ukazał się ciekawy materiał pokazujący prysznic ogrzewany kompostem. Okazuje się, że nawet na działce czy w ogrodzie, do której nie są podłączone media takie jak gaz i prąd, da się podgrzać wodę. Trzeba tylko skonstruować odpowiednią instalację.

Prysznic ogrzewany kompostem

Czy można stworzyć miejsce pozwalające na wzięcie prysznica na działce, w ogrodzie lub na kempingu? Owszem, ale jeśli do danego terenu nie jest doprowadzany gaz ani prąd, pozostaje problem temperatury wody. Prowadzący program na kanale RED Gardens rozwiązał go jednak za pomocą kompostu.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w kompostowniku zachodzą procesy biologiczne, które podnoszą temperaturę w środku nawet do ok. 70 stopni Celsjusza. Takie ciepło można wykorzystać np. do podgrzania wody, a następnie użyć jej w prysznicu. W tym celu przez kompost trzeba poprowadzić długi wąż. Na załączonym nagraniu możecie dokładnie zobaczyć, jak wygląda cała instalacja.

Czytaj także: Razer Zephyr to hit i to nie dziwi – maska z podświetleniem wyprzedana

Eksperyment zakończył się sukcesem i zyskał uznanie osób, które skorzystały z niecodziennego prysznica. Prowadzący program na kanale RED Gardens przyznał jednak, że można by wprowadzić pewne ulepszenia, np. używając dłuższej rury zakopanej w kompoście. Wtedy prysznic można by brać przez dłuższy czas. Inna zmiana możliwa do zastosowania to umieszczenie niektórych zwojów rury bliżej centrum kompostu, co dałoby więcej ciepła.

źródło, zdjęcie główne: YouTube/REDGardens

Sprawdź najnowsze wpisy