android wear

Od dłuższego czasu posiadacze inteligentych zegarków mogli przebierać spośród ponad tysiąca różnych tarcz. Różniły się one między sobą wzorem i kolorystyką, mogły także wyświetlać dodatkowe informacje bezpośrednio obok godziny. Brakowało jednak najbardziej oczekiwanej funkcjonalności: interakcji z wyświetlanymi na tarczy informacjami. Kilka tygodni temu Google wydało aktualizację platformy Android Wear, jednak nie znalazła się w niej tak wyczekiwana przez posiadaczy inteligentnych zegarków opcja. W lipcu koncern informował o przesunięciu terminu wprowadzenia zmiany na bliżej nieokreślony dzień. Firmie Google udało się jednak dość szybko ukończyć prace i aktualizacja jest już dostępna.

 

 

Android_Wear_Interative_Watchfaces_3

 

 

Na początek udostępniono 20 różnych schematów interaktywnych tarcz. Poniżej możecie zobaczyć najciekawsze przykłady wraz z krótkim opisem:

 

 

Under Armour:

 

UnderArmour

 

wyświetla informacje o aktywności fizycznej obok godziny. Dotknięcie tarczy wyświetli miedzy innymi:  dystans, kalorie, kroki.

 

 

Pobierz z Google Play

 

 

Together:

 

android-wear-together

 

po sparowaniu z zegarkiem np. bliskiej osoby pozwoli dzielić się między innymi zdjęciami i naszymi aktywnościami bez pośrednio na głównym ekranie. Utknąłeś w korku? Możesz przekazać informację bliskiej osobie wprost na jej zegarek!

 

 

Zobacz jak uruchomić

 

 

 Bits:

 

 

obok zegara wyświetlany jest szereg innych informacji, np. kalendarz, zaplanowane wydarzenia, pogoda, notatki. Wystarczy dotknąć interesujący element, aby wyświetlić więcej informacji. Kolejne dotknięciu wróci do ekranu zegara

 

 

Pobierz z Google Play

 

 

Pozostałe tarcze można zobaczyć tutaj.

 

Jak oceniacie zmiany platformy Android Wear? Jakiej funkcji nadal Wam brakuje?

 

 

Źródło: googlewatchblog.de

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg