Google zmienia Android Wear na lepsze

Adrian Smorąg Adrian Smorąg Newsy
android wearOd dłuższego czasu posiadacze inteligentych zegarków mogli przebierać spośród ponad tysiąca różnych tarcz. Różniły się one między sobą wzorem i kolorystyką, mogły także wyświetlać dodatkowe informacje bezpośrednio obok godziny. Brakowało jednak najbardziej oczekiwanej funkcjonalności: interakcji z wyświetlanymi na tarczy informacjami. Kilka tygodni temu Google wydało aktualizację platformy Android Wear, jednak nie znalazła się w niej tak wyczekiwana przez posiadaczy inteligentnych zegarków opcja. W lipcu koncern informował o przesunięciu terminu wprowadzenia zmiany na bliżej nieokreślony dzień. Firmie Google udało się jednak dość szybko ukończyć prace i aktualizacja jest już dostępna.

Android_Wear_Interative_Watchfaces_3

Na początek udostępniono 20 różnych schematów interaktywnych tarcz. Poniżej możecie zobaczyć najciekawsze przykłady wraz z krótkim opisem:

Under Armour:

UnderArmour

wyświetla informacje o aktywności fizycznej obok godziny. Dotknięcie tarczy wyświetli miedzy innymi:  dystans, kalorie, kroki.

Pobierz z Google Play

Together:

android-wear-together

po sparowaniu z zegarkiem np. bliskiej osoby pozwoli dzielić się między innymi zdjęciami i naszymi aktywnościami bez pośrednio na głównym ekranie. Utknąłeś w korku? Możesz przekazać informację bliskiej osobie wprost na jej zegarek!

Zobacz jak uruchomić

 Bits:

[youtube]https://youtu.be/oChVkw10mv4[/youtube]

obok zegara wyświetlany jest szereg innych informacji, np. kalendarz, zaplanowane wydarzenia, pogoda, notatki. Wystarczy dotknąć interesujący element, aby wyświetlić więcej informacji. Kolejne dotknięciu wróci do ekranu zegara

Pobierz z Google Play

Pozostałe tarcze można zobaczyć tutaj.

Jak oceniacie zmiany platformy Android Wear? Jakiej funkcji nadal Wam brakuje?

Źródło: googlewatchblog.de

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy