Aplikacja Disney+ jest już dostępna na telewizorach z opartym na Linuksie systemem VIDAA Smart OS. Użytkownicy Smart TV od firm Hisense i Toshiba będą mogli korzystać z aplikacji po aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania.

Disney+ dostępny na VIDAA Smart

Disney+ VIDAA Smart

VIDAA Smart to otwarty system Smart TV bazujący na Linuksie. Od maja tego roku jego najbardziej zaawansowaną wersją na rynku jest VIDAA U5. Wdrożono w niej funkcję Asytenta Google, własną usługę głosową oraz nową aplikację do zdalnego sterowania za pomocą smartfona. W VIDAA Smart są wyposażone m.in. telewizory Hisense. To obecnie trzecia największa marka tego typu urządzeń na świecie oraz lider rynku w Chinach, RPA i Australii.

Czytaj także: Kolejna firma ma wkroczyć na rynek składanych smartfonów i to w przyszłym miesiącu!

Guy Edri, wiceprezes VIDAA USA uważa, że współpraca z The Walt Disney Company jest znaczącym przełomem dla jego organizacji. Globalne wprowadzenie Disney+ na platformę VIDAA to dopiero pierwszy krok. Z radością podejmujemy współpracę z Disneyem w celu rozszerzenia wzajemnych powiązań i możliwości udostępnienia naszym klientom pełnego pakietu usług streamingowych w przyszłości — mówi. Jak dodaje, moment uruchomienia Disney+ na platformie VIDAA Smart to początek długoterminowej współpracy między dwoma podmiotami, z których każdy jest liderem w swojej branży.

źródło: Hisense / PR Newswire

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.