ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
asus zenfone rog phone android 12 aktualizacja harmonogram

Android 12 i smartfony Asus oraz ROG — producent ujawnia swoje plany

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Google już oficjalnie wydało Androida 12, a wraz z premierą Pixeli 6 ogłosiło aktualizacje swoich modeli. Naturalnie oficjalnie nikt nie wyszedł przed szereg, choć nieoficjalnie już sporo urządzeń może sprawdzić najnowszy system. Niemniej pozostając przy oficjalnych kanałach dystrybucji oprogramowania, Asus postanowił przedstawić swój plan aktualizacji, więc Android 12 został już rozpisany w kalendarzu. Siłą rzeczy mowa jest także o modelach ROG Phone, więc od razu przejdźmy do konkretów.

Kiedy Android 12 pojawi się na smartfonach Asusa lub ROG? Firm przedstawia kalendarz aktualizacji

Poczynając od flagowych Zenfone’ów, Android 12 pojawi się najwcześniej na tegorocznej serii Zenfone 8 już w grudniu. Aktualizacja dla poprzedniej generacji (Zenfone 7) ma zostać udostępnione w pierwszej połowie 2022 roku, co zapewne zostanie z czasem doprecyzowane.

Tymczasem użytkownicy flagowych smartfonów dla graczy, a więc marki ROG, muszą poczekać nieco dłużej. Seria ROG Phone 5 otrzyma Androida 12 w pierwszym kwartale 2022 roku. Tymczasem zeszłoroczny ROG Phone 3 musi poczekać do pierwszej połowy tego samego roku, choć zapewne później niż nowszy model. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że seria ROG musi poczekać dłużej na nowe oprogramowanie — w końcu w nim zmian jest znacznie więcej względem czystego Robocika, a to oznacza dodatkowy czas na przygotowanie nowości.

Zobacz też: Sony szykuje najlepszy aparat dla smartfonów — co to dokładnie będzie?

Naturalnie Asus już zaprosił do testów beta użytkowników smartfonów Zenfone 8. Podobnie zapewne będzie z kolejnymi modelami, bliżej ich terminów aktualizacji. Dajcie znać, co sądzicie o polityce wydawania nowego oprogramowania przez Asusa? Oczywiście zawsze może być lepiej, ale czy te terminy są dla Was akceptowalne?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy