Deweloperzy będą mogli odpowiadać w Google Play

Piotr Andrzejewski 2012-06-17

google-play-logo
Jak do tej pory system komunikacji między użytkownikami a deweloperami w sklepie Google Play był bardzo ograniczony. Autorzy aplikacji nie mieli żadnej możliwości odpowiedzi na komentarze umieszczane pod ich aplikacjami. Było to źródłem wielu nieporozumień i jedną z największych wad sklepu z programami na Androida.

Deweloper nie mógł bezpośrednio pomóc rozwiązać banalnego problemu z aplikacją, przez który nieuświadomiony użytkownik nisko ocenił dany program. Nie mógł też odpowiadać na zarzuty stawiane wobec jego dzieła, co frustrowało część twórców i domagali się oni od Google zmian w systemie komentarzy w sklepie Play.

Wygląda na to, że sytuacja ma wkrótce ulec zmianie i deweloperzy otrzymają w końcu upragnioną możliwość odpowiedzi na komentarze zostawiane przez użytkowników. Część autorów aplikacji już teraz może to robić, mówi się, że wszyscy umieszczający aplikacje w Google Play otrzymają tę opcję już podczas tegorocznego Google I/O, które odbywa się w tym miesiącu w San Francisco. 

źródło: phandroid.com  • navegare

  Rewelacja. Najbardziej naturalny kanał komunikacji.
  Tylko żeby nie zmieniło się w dłuuugie korespondencja, spośród których ciężko będzie coś wyłuskać.
  Ja czytam „jedynki”, jeśli większość jest merytoryczna, aplikacja nie do zainstalowania, jeśli durna – warto się zastanowić.
  Wbrew pozorom, to jedynki i dwójki świadczą o poziomie aplikacji.
  Im durniejsza aplikacja, tym więcej zachwyconych/ rozśmieszonych głupków.

 • Wojtex

  No jak dla mnie to jest przełom…

 • CheQ

  Dobra opcja! Przydało by się zeby można było odpowiadać na komentarze ogólnie – pocisnąłbym któzy komentują Terminala „Żal – nawet nie podają co wpisywać” 😛

  Ciekawe czy cena konta przez to wzroście/zmaleje bo przymierzam się do kupna.

  • terel

   Nie pozostaje chyba nic innego, jak oznaczenie jako spam w Google Play 🙂

 • Robert Multan

  To proponuję jeszcze dodanie różnych innych fajnych ficzerów:
  – promocodów
  – możliwości kupowania aplikacji dla znajomych
  – prepaidów do Google Play
  – itp.

 • kuba46

  No w końcu!
  Obecnie to jakiś żart jest, człowiek nasiedzi się nad aplikacją, wchodzi jakieś neo, niedoklika się jakiegoś przycisku i już leci 1/5 mimo, że reszta ocen jest pozytywna i nie odpowiesz takiej osobie. Pytanie dlaczego dopiero teraz?x