ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android z profilem pracy

Android pozwoli nam na lepsze odcięcie się od pracy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Profil pracy to świetna funkcja dla tych, którzy korzystają do pracy ze swojego prywatnego smartfona. Pozwala ona rozdzielić prywatne i służbowe aplikacje od siebie, oraz dodaje przełącznik, który umożliwia wyłączenie całej grupy, gdy rozpoczynamy, lub kończymy pracę. Google zamierza ją teraz rozszerzyć tak, żeby była dostępna dla większego grona użytkowników Androida.

Android z profilem pracy

Po przełączeniu przełącznika wszelkie aplikacje związane z pracą, które masz zainstalowane na urządzeniu, nie mogą wysyłać powiadomień i uzyskać dostępu do Twojej lokalizacji. Aplikacja ta oddziela również dane od aplikacji osobistych, zapewniając, że dział IT firmy nie ma dostępu do informacji osobistych. W tej chwili narzędzie jest dostępne tylko dla klientów korporacyjnych. Jednak od 2022 roku Google zacznie je udostępniać użytkownikom Workspace. Następnie planuje udostępnić je niemal każdemu. To w końcu pozwoli każdemu, kto korzysta z systemu Android dla celów biznesowych, rozdzielenie pracy i życia osobistego na jednym urządzeniu. Rozszerzenie funkcji powinno być bardzo pomocne dla właścicieli firm i freelancerów, ale prawie każdy może skorzystać z posiadania lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Zobacz też: NVIDIA GeForce NOW RTX 3080 – wyższa forma streamowania gier i nowa subskrypcja

Pozwoli to na zwiększenie higieny pracy zarówno w kwestii odpoczynku, jak i samego wykonywania zawodu. W końcu jak nie chcemy otrzymywać powiadomień firmowych kiedy mamy wolne, tak samo brak powiadomień prywatnych podczas wypełniania obowiązków służbowych znacznie poprawia efektywność, ponieważ nic nie odciąga naszej uwagi.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy