ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost alert RCB

W całej Polsce jest już 15 tysięcy paczkomatów — oto najnowsze lokalizacje

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

InPost poinformował, że ma już 15 tysięcy paczkomatów. Liczba maszyn cały czas rośnie, popularne automaty już jakiś czas temu przestały być jedynie domeną dużych miejscowości. Wiemy, gdzie ostatnio pojawiły się urządzenia InPostu.

15 000 paczkomatów

Domasław (woj. dolnośląskie), Gruczno (woj. kujawsko-pomorskie), Smołdzino (woj. pomorskie), Sośno (woj. kujawsko-pomorskie), Ciemne (woj. mazowieckie). To niektóre z najnowszych lokalizacji, w których pojawiły się paczkomaty. Maszyna o numerze 15 000 stoi jednak w Czarnej Górnej w Bieszczadach. Świadczy o tym napis na urządzeniu: Rzuciliśmy wszystko i nadajemy w Bieszczady.

Sieć naszych maszyn rozrasta się w ekspresowym tempie i bez wątpienia w zgodzie z rytmem i potrzebami miejscowości, do których trafiamy — twierdzi InPost. W dyskusji z użytkownikami paczkomatów na Facebooku firma zapewniła również, że dokłada też nowe moduły do już istniejących maszyn, a niektóre z nich wymienia na większe urządzenia.

Czytaj także: Loteria InPost – odbierasz paczkę i możesz wygrać samochód elektryczny

Paczkomaty można spotkać nie tylko w Polsce. Niedawno dowiedzieliśmy się, że maszyny staną przy 500 sklepach Tesco w Wielkiej Brytanii. Już teraz w okolicy marketów tej sieci we wspomnianym regionie jest 200 automatów paczkowych InPostu. Do końca 2021 roku planujemy mieć 3000 Paczkomatów w UK, a na koniec 2024 ponad 10 000 – zdradził Michael Rouse, prezes InPost International.

źródło: Facebook/InPost, Twitter/PaczkomatyPL

Sprawdź najnowsze wpisy