ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Truth Social

Donald Trump dopiął swego – TRUTH Social to jego nowa platforma social media

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

TRUTH Social zostało oficjalnie zapowiedziane. Donald Trump, były prezydent Stanów Zjednoczonych, odgrażał się, że stworzy własną platformę social media i coś takiego ma się niedługo pojawić. Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, ale za to pierwsi użytkownicy będą mogli z niej skorzystać już w listopadzie. Pełnoprawny debiut planowany jest na przyszły rok.

TRUTH Social – Donald Trump startuje ze swoją aplikacją

Truth Social Donald Trump
Fot. App Store

Donald Trump nie miał najlepszych stosunków z Twitterem czy Facebookiem. Platformy blokowały jego wpisy i to nie podobało się ówczesnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Ten wielokrotnie mówił o tym, że ograniczane są jego prawa do wolności słowa. Mówił także, że w związku z tym zamierza stworzyć własną platformę social media i słowa dotrzymał. Wczoraj poinformowano o tym, że niedługo wystartuje TRUTH Social. To odpowiedź Trumpa na to, że zabrano mu prawo głosu, więc możemy się spodziewać, że tam będzie już wypowiadał się swobodnie.

Z kwestii technicznych, to TRUTH Social dostępne będzie na urządzeniach z system iOS i już dostępne jest w App Store. Nie jest pewne, czy pojawi się także wersja na Androida. Pierwsi użytkownicy zaproszeni zostaną do testów aplikacji w listopadzie, a jej start ma odbyć się w 2022 roku. W App Store pojawiły się także grafiki, które pokazują, jak ma wyglądać aplikacja. Pojawi się w niej feed z wiadomościami oraz statusami użytkowników, czyli dość standardowe rozwiązanie. Oczywiście będzie można śledzić wybranych użytkowników czy organizacje, które założą konto w TRUTH Social.

Zobacz też: Tak mógł wyglądać Tomb Raider jako horror.

Według zapowiedzi, TRUTH Social ma dawać głos każdemu, kto będzie chciał się tam udzielać. Ma to być też odpowiedź na działania dużych firm technologicznych, które tłumią wolność słowa. Co ciekawe, na grafikach pojawia się m.in. logo TechCrunch, ale redakcja serwisu poinformowała, że nie miała z tym nic wspólnego i nie posiada konta w aplikacji.

Źródło: Twitter / TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy