ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nvidia LHR złamane

NVIDIA GeForce NOW RTX 3080 – wyższa forma streamowania gier i nowa subskrypcja

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

NVIDIA GeForce NOW RTX 3080 to nowy rodzaj członkostwa w usłudze, który wynosi granie w chmurze na nowy poziom. Wydajność gier na znacznie przy tym podskoczyć. Tak samo z rozdzielczością i mówimy tutaj o praktycznie każdej platformie, którą obsługuje usługa (PC, Mac i mobile). NVIDIA w końcu daje graczom dostęp do tego, czego spora część z nich nie może mieć na co dzień.

NVIDIA GeForce NOW RTX 3080 – nowa usługa grania w chmurze

NVIDIA GeForce Now RTX 3080 cena

Granie w chmurze zyskuje na popularności. Jest już na rynku kilka usług, które pozwalają na granie w ten sposób, choć dalej nie jest to coś, na co decyduje się każdy. Potrzeba oczywiście szybkiego łącza, ale wiele osób może uważać, że granie w chmurze nie pozwala na uzyskanie doskonałej jakości w grach. I tutaj wchodzi NVIDIA cała na zielono. Od dziś będzie można bowiem zamawiać dostęp do nowej usługi NVIDIA GeForce NOW RTX 3080, której nazwa dość dobrze pokazuje, czego można się po niej spodziewać. Nowa usługa ma zapewnić każdemu doskonałą jakość niezależnie od tego, na jakim sprzęcie będzie grał. I wygląda to naprawdę obiecująco.

Produkcje odpalane z wykorzystaniem RTX 3080 będą korzystały z najpotężniejszego komputera, jaki stworzyła NVIDIA – SuperPod. Ten charakteryzuje się wyjątkową wydajnością (39 200 TFLOPS, 11 477 760 CUDA Cores, 8 960 CPU Cores, 28 GB DDR4-3200, PCI-Gen 4 SSD), a co za tym idzie, znacznie wzrośnie wydajność samych gier. Różnica ma być zauważalna gołym okiem, bo na laptopach może być to nawet 70 razy lepsze doświadczenie, niż dotychczas. To samo można powiedzieć o Macach czy desktopach, choć tam aż takiej drastycznej różnicy może nie być. Jak to się przekłada na same gry?

NVIDIA GeForce Now RTX 3080 SuperPod

Członkowie GeForce NOW RTX 3080 będą mogli korzystać ze strumieniowania w rozdzielczości do 1440p i 120 klatkach na sekundę (PC/Mac) oraz 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę na SHIELD TV. Do tego dochodzić ma wyjątkowo niskie opóźnienie, więc granie faktycznie może wejść na wyższy poziom. Nie zapomniano także o smartfonach, bo i tutaj ma się pojawić do 120 klatek na sekundę i obsługa odświeżania 120 Hz. Oczywiście tutaj potrzeba sprzętu, który na to pozwoli (np. Samsung Galaxy S21). Granie w przeglądarce (Chrome, Safari czy Edge) wchodzi dziś na wyższy poziom.

Zobacz też: God of War zmierza na komputery osobiste – wygląd obłędnie dobrze.

Cena NVIDIA GeForce NOW

Nvidia

No dobrze, ale ile trzeba zapłacić za dostęp do znacznie lepszej jakości i większych możliwości. Nie jest może przesadnie tanio, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę to, jaki sprzęt musielibyśmy posiadać, by grać na podobnych ustawieniach, to nie jest źle. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie plany abonamentowe, które dostępne są od dziś w NVIDIA GeForce NOW. Do wyboru są trzy opcje więc każdy powinien tutaj znaleźć coś dla siebie. Warto też tutaj dodać, że członkostwo RTX 3080 jest ograniczone, czyli liczba miejsc może się skończyć. Jeżeli więc ktoś czekał na taką okazję, to lepiej się zbyt długo nie zastanawiać. RTX 3080 dostępne jest w opcji pre-orderu, a sama usługa ma wystartować w Europie w grudniu tego roku. Dostęp będzie można zamówić TUTAJ.

 • Dostęp bezpłatny
 • Priority (priorytet w dostępie, dłuższe sesje, RTX ON) – 49 złotych miesięcznie / 490 złotych za cały rok
 • RTX 3080 (RTX ON, dostęp do serwerów RTX 3080, sesje 8-godzinne, do 1440p przy 120 fps, 4K HDR na Shield TV) – 490 złotych za pół roku

Nowe gry w usłudze NVIDIA GeForce NOW

New World GeForce Now

Oprócz wyżej wspomnianego rozwinięcie GeForce NOW w usłudze dodano też kilka produkcji. Wśród nich parę zupełnych nowości na rynku, ale także i jeden z najgłośniejszych tytułów ostatnich tygodni. Mowa o New World, czyli wielkim otwartym świecie i grze MMORPG stworzonej przez Amazon Games. Jak widać, NVIDIA stara się dodawać nowe gry do swojej usługi tak szybko, jak to tylko możliwe. To cieszy, bo przecież nie każdy ma odpowiedniego PC-ta do tego, by móc skorzystać z dobrodziejstw grania w wysokiej rozdzielczości. Nowa usługa może to zmienić. Tak prezentują się nowe tytuły, które od dziś współpracują z NVIDIA GeForce NOW.

 • Disciples: Liberation (Steam / Epic Games Store)
 • ELYON (Steam)
 • Riders Republic – (“Trial Week” w Ubisoft Connect)
 • Rise of the Tomb Raider 20 Year Celebration (Epic Games Store)
 • Sword and Fairy 7 (Steam)
 • The Forgotten City (Steam / Epic Games Store)
 • Legend of Keepers (Steam / Epic Games Store)
 • New World (Steam)
 • Townscaper (Steam)

Źródło: NVIDIA informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy