ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony chwali się najlepszym aparatem w smartfonie

Sony twierdzi, że wkrótce poznamy najlepszy aparat dla smartfonów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Sony wypuściło nowy zwiastun swojego nadchodzącego produktu Xperia twierdząc, że ma on najlepszy aparat, jaki możemy znaleźć w smartfonie. Przy okazji też producent nie zdradził żadnych szczegółów na jego temat. Co jednak bardziej zaskakuje, nie pojawiły się żadne przecieki na jego temat. Jest to spore odejście od powszechnych w branży przecieków. Wydaje się jednak, że Sony wie, co robi, bo takie podejście tylko wzmaga ciekawość.

Sony chwali się najlepszym aparatem w smartfonie

Sony chwali się najlepszym aparatem w smartfonie

Premiera tajemniczego urządzenia ma mieć miejsce 26 października. Wszystko, co wiemy to to, że nadchodzi nowa Xperia, która skupi się na jednym: rejestracji obrazu. Oczywiście pierwszą myślą jest tutaj premiera nowego flagowca. Jednak to może być pudło. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby był to smartfon wyposażony w układ ze średniej półki. W końcu nie chodzi tu o przetworzenie jak największej liczby MPx, a o najlepszą możliwą jakość zdjęć. Dodatkowo możemy liczyć na to, że Sony zaopatrzy nadchodzące urządzenie w swoje autorskie czujniki obrazu. Nie powinno także zabraknąć dedykowanego spustu migawki.

Zobacz też: Postępowanie UOKiK przeciwko T-Mobile – klienci mieli być naciągani na usługach

Warto tu podkreślić, że przetworniki Sony są powszechnie chwalone w przeciwieństwie do oprogramowania przetwarzającego zdjęcia. Z tego też powodu smartfony innych marek często robią lepsze zdjęcia, będąc wyposażonymi w te same moduły, co Xperie. Miejmy więc nadzieję, że jest to jedna z tych kwestii, które okazały się priorytetowe dla Sony, a nowy projekt firmy faktycznie będzie zaskoczeniem dla całego rynku.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy