ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook obniży zasięgi wszystkich postów w grupach łamiącym zasady

Złamałeś zasady Facebooka? Konsekwencje poniosą wszystkie Twoje posty w grupach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Zgodnie z nową polityką, Facebook będzie obniżał status treści zamieszczanych w grupach przez użytkowników, którzy złamali zasady. I to nawet nawet jeśli zrobili to w innym miejscu na platformie firmy. Nowa zasada będzie miała zastosowanie do każdego członka grupy, który miał post usunięty za naruszenie jednego ze standardów społecznościowych w ciągu ostatnich 90 dni. Ci, których posty zostały usunięte wielokrotnie, odczują to szczególnie mocno.

Facebook obniży zasięgi wszystkich postów w grupach łamiącym zasady

Facebook obniży zasięgi wszystkich postów w grupach łamiącym zasady

Jak podaje sama firma w oświadczeniu:

Środek ten pomoże zmniejszyć zdolność członków, którzy łamią nasze zasady do przeciągnięcia na swoją stronę innych w swoich społecznościach, i opiera się na istniejących ograniczeń nałożonych na członków, którzy naruszają Standardy Społeczności.

Firma zauważa, że ma już polityki, które ograniczają działalność z ludzi, którzy wielokrotnie łamią zasady w ramach serwisu. Jednak zmiany te idą o krok dalej, ponieważ będą one nakładać ograniczenia na zasięgi użytkowników w grupach, nawet jeśli nie złamał zasady tej konkretnej społeczności. Rzecznik Facebooka mówi, że te kary będą eskalować zarówno w siłę degradacji, jak i czas trwania zależnie od stopnia i częstotliwości przewinień.

Zobacz też: Nowe MacBooki wróciły do technologicznej starożytności – fani uradowani

Facebook naciska także na administratorów i moderatorów grup do podjęcia większej odpowiedzialności za toksyczne zachowanie. Na tym froncie, firma wprowadza również nowe narzędzie, które pozwoli administratorom grup przeglądać łamiące zasady treści zamieszczane w ich grupie, zanim zostaną one usunięte przez firmę. W ten sposób będą mogli oni uchronić niefrasobliwych użytkowników przed otrzymaniem kary od serwisu. Administratorzy mogą również odwołać się do Facebooka lub poprosić ich o wyjaśnienie, dlaczego post łamie swoje zasady jeśli będą mieli co do tego wątpliwości.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy