ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Celsius Network upada

Nowy rekord Bitcoina – tak drogo jeszcze nie było

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Warto na początku podkreślić jedno: rekord dotyczy kursu BTC względem USD, a nie wartości, którą można określić jako siłę nabywczą. Dlatego też spadek wartości dolara spowodowany inflacją jest tu całkowicie pominięty. Nie zmienia to jednak faktu, że wynik Bitcoina można ocenić jako fenomenalny. Otóż niezwykle zmienna kryptowaluta osiągnęła w środę nowy rekord wszech czasów na poziomie 66 943,50 USD, czyli prawie 1400 USD powyżej poprzedniego rekordu wszech czasów, który wynosił 64 888,99 USD i został ustanowiony w kwietniu 2021 roku.

Bitcoin z rekordową ceną

Bitcoin z rekordową ceną

Najnowszy bieg Bitcoina jest w dużej mierze przypisywany udanemu debiutowi pierwszego amerykańskiego funduszu wymiany kontraktów terminowych na Bitcoin na początku tego tygodnia. Według CoinDesk Bitcoin wygenerował zwrot na poziomie 122 procent od początku roku. Jak podkreślono w publikacji, wspomniany exchange-traded fund osiągnął wolumen obrotu przekraczający 1 miliard dolarów w pierwszym dniu, co czyni go jednym z najbardziej udanych debiutów w historii. W najbliższych tygodniach w USA mogą zadebiutować kolejne ETF-y oparte na kontraktach terminowych, co może jeszcze bardziej podnieść wartość Bitcoina.

Zobacz też: Facebook może zmienić nazwę – gigant stawia na metaverse

Zwolennicy tej zdecentralizowanej kryptowaluty spekulują, że może ona osiągnąć cenę 100 tysięcy dolarów, być może do końca roku. Krytycy natomiast od lat nawołują do upadku Bitcoina. Każdy spadek jest przez nich uważany za koniec tej kryptowaluty. I jak do tej pory za każdym razem się mylą. I tylko graczy żal, bo tak wysokie wzrosty, które przy okazji obejmują także inne kryptowaluty, dodatkowo rozpalają zamiłowanie do wirtualnego górnictwa.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy