ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Blizzard traci pracowników

Pracownicy opuszczają Activision Blizzard – konsekwencje skandalu ciągną się za firmą

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Dyrektor ds. zgodności w Blizzardzie potwierdziła, że co najmniej 20 osób odeszło z firmy. Warto odnotować, że nie powiedziała, czy zostali oni zwolnieni, czy zrezygnowali, ale wspomniał, że kolejnych 20 zostało zdyscyplinowanych. Oficjalnie wiec nie wiadomo czy to masowa ucieczka z tonącego okrętu, czy też  wynik czystek wewnątrz firmy.

Blizzard traci pracowników

Blizzard traci pracowników

Mimo że nie wiadomo czy pracownicy sami odeszli, czy też decyzja ta leżała po stronie firmy, to pewne jest to, że doszło do tej sytuacji w związku z pozwem o molestowanie seksualne, który stał się najpoważniejszym problemem firmy. Dyrektor ds. zgodności z przepisami w Activision Blizzard, Fran Townsend, potwierdziła tę liczbę odejść i dodała, że kolejnych 20 pracowników otrzymało inne środki dyscyplinarne.

Nie ma znaczenia, jaka jest twoja ranga, jaka jest twoja praca. Jeśli popełniłeś jakieś wykroczenie lub jesteś liderem, który tolerował kulturę, która nie jest zgodna z naszymi wartościami, podejmiemy działania.

Zobacz też: Naukowcy odkryli nowy stan materii – czas działa dla niego inaczej

Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że Townsend odwróciła swoje stanowisko w tej sprawie o 180 stopni. Kiedy Kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa (DFEH) początkowo złożył skargę, powiedziała, że pozew był naprawdę bezpodstawny i nieodpowiedzialny, a roszczenia były zniekształconymi, a w wielu przypadkach fałszywymi, opisami przeszłości Blizzarda. Jej odpowiedź wywołała wtedy strajk pracowników. Kilka dni później prezes Blizzard Entertainment, J. Allen Brack, który został bezpośrednio wymieniony w pozwie, ustąpił ze stanowiska.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy