ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
chmura technologia

Inetum stawia na Microsoft i chmurę Azure – to ma być strategiczny kierunek rozwoju

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Chmura staje się coraz popularniejsza w biznesie. Nie dziwne więc, że firma Inetum stawia na Microsoft oraz Azure. Obie firmy współpracują ze sobą już dwadzieścia lat, a to dobry moment na to, by wejść z taką współpracą na wyższy poziom. Dlatego też przyszłość rozwiązań biznesowym Inetum widzi właśnie w chmurze i ma sporo racji.

Inteum stawia na Microsoft i Azure

Inetum

Inetum zajmuje się rozwiązaniami cyfrowymi dla biznesu już od dawna. Wieloletnia współpraca z Microsoftem zaowocowała tym, że ponad 2500 pracowników firmy specjalizuje się już w rozwiązaniach giganta. Inteum prowadzi nawet specjalną akademię edukacyjną, która ma podnosić kompetencje pracowników zajmujących się technologiami Microsoftu. Współpraca z Microsoftem ma przełożyć się na rozwój rozwiązań IT, które oferuje Inetum. Firma chce stawiać na usługi, które są związane z chmurą Microsoftu, ale nie tylko. Tak opisuje swoje plany na przyszłość i rozwój.

  • Chmura Azure: z kompleksową ofertą chmurową ułatwiającą wprowadzanie innowacji i wspierającą organizacje od zdefiniowania strategii przejścia na chmurę do zarządzania platformami.
  • Smart Dev & Low Code: aby przyspieszyć digitalizację firm poprzez zwinne podejście, które pozwala im obniżyć koszty, poprawić bezpieczeństwo operacyjne i zmniejszyć zadłużenie techniczne.
  • Platformy Analityczne & BI: z rozbudowaną ofertą gromadzenia, przetwarzania i analizą danych, umożliwia monitorowanie oraz ułatwia podejmowanie decyzji.
  • Sztuczna Inteligencja: aby szybciej wykrywać anomalie, zachowania niestandardowe, przewidywać zdarzenia i automatycznie reagować na zjawiska, zwiększając efektywność organizacji.

Zobacz też: Wygląda na to, że Facebook zmieni swoją nazwę – firma chce być kojarzona z metaverse, a nie social mediami.

Chmura to przyszłość biznesu?

Rozwiązania skupione wokół chmury to z pewnością duże ułatwienie dla firm i osób, które zajmują się biznesem. Widać, że Inetum nie rzuca słów na wiatr. Jakiś czas temu firma informował o tym, że przyśpiesza i wzmacnia współpracę także z Google i ich chmurą. Wszystko po to, by dawać klientom możliwość wyboru odpowiedniej ścieżki rozwoju dla biznesu i co chyba ważniejsze, bezpieczeństwa w sieci. Do tego dochodzą innowacje i prace nad kolejnymi programami, które mogą znacząco przyśpieszyć pracę. Tak o współpracy Inetum z Microsoftem mówią osoby związane z obiema firmami.

Rozwiązania pozwalające klientom na efektywną migracje i wykorzystanie unikalnego potencjału chmury Microsoft Azure w zakresie skalowalności, bezpieczeństwa, przetwarzania i wizualizacji danych to jedno ze „specialite de la maison” Polskiego oddziału Inetum. Jesteśmy dumni z tego, że nasze unikalne kompetencje Azurowe docenili zarówno realizujący najambitniejsze projekty Azurowe klienci z Europy i Bliskiego Wschodu jak i Polski oddział Microsoft z którym ściśle współpracujemy. Mamy nadzieję że współpraca na rynku polskim zaowocuje w najbliższej przyszłości innowacyjnymi projektami pozwalającymi skorzystać z technologii chmury Microsoft w Polskiej gospodarce.

Marek Pokorski, Dyrektor Generalny Inetum Polska.

Bardzo się cieszymy, że globalne partnerstwo naszych organizacji oznacza wspólne zaangażowanie w innowacyjne projekty u naszych wspólnych klientów w Polsce. Technologie chmurowe, sztuczna inteligencja, zaawansowana analityka danych w połączeniu z wysokim poziomem wiedzy i kompetencji Inetum z pewnością przełoży się na przyspieszenie transformacji cyfrowej i biznesowej polskich przedsiębiorstw i organizacji oraz rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej.

Piotr Grzywacz, członek zarządu Microsoft w Polsce.

Jesteśmy podekscytowani wzmocnieniem naszego partnerstwa z Inetum i możliwością wykorzystania naszej platformy chmurowej Azure i technologii AI do dalszej transformacji cyfrowej w różnych dziedzinach, w tym w sektorze publicznym. Dzięki uznanemu doświadczeniu w doradztwie biznesowym i technologicznym, Inetum jest kluczowym partnerem we wspieraniu naszych klientów w ich projektach innowacyjnych i podejmowaniu nowych wyzwań w zakresie zdrowia i środowiska, przed którymi stoją.

Agnès Van de Walle, Head of Partnerships & Startups w Microsoft we Francji.

Źródło: Inetum informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy