ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Telefon-zabawka Fisher-Price z funkcją dzwonienia

Kultowy telefon-zabawka powraca na rynek – nie trzeba udawać, że się dzwoni

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nawet jeśli nie widzieliście oryginalnego telefonu-zabawki od Fisher-Price, to niemal na pewno spotkaliście się z jego alternatywną wersją stworzoną w Chinach. Oczywiście z punktu widzenia obecnych dzieci taka zabawka zdaje się nie mieć większego sensu — telefon to końcu takie prostokątne szkiełko z dużym ekranem, a nie coś, co wygląda jak podwójna słuchawka prysznicowa z cyframi ułożonymi w kole w miejscu, gdzie powinien być kurek. Producent więc raczej uderza tutaj w sentyment rodziców, a nie zainteresowanie sobą dzieci. Zwłaszcza że dodaje do tego pewną nieoczekiwaną funkcję.

Telefon-zabawka Fisher-Price z funkcją dzwonienia

Telefon ten, mimo że wizualnie jest zabawką, to… jest także telefonem. No tak jakby, bo tak naprawdę to dość dziwna słuchawka Bluetooth do wykonywania połączeń. A wszystko to dzięki wsparciu dla technologii Bluetooth. Producent zarzeka się, że jego nowa zabawka jest kompatybilna zarówno z Androidem, jak i iOS. Co ciekawe możliwe będzie wybieranie numerów za pomocą tarczy. Ta więc nie jest tylko dla ozdoby.

Zobacz też: Intel ma nadzieję, że Apple wróci po jego procesory – dobra mina do złej gry?

Telefon jest ładowany za pomocą kabla microUSB, a firma Fisher-Price twierdzi, że pełne naładowanie daje mu 9 godzin czasu rozmowy, zaś całkowity czas ładowania wynosi cztery godziny. Dodatkowo oferuje on także możliwość prowadzenia rozmów w trybie głośnomówiącym, chociaż to już obniży czas pracy urządzenia. Najlepiej jednak wygląda jego reklama: producent traktuje ją tak, jakby prezentował najnowszego smartfona, przez co wygląda to naprawdę przekomicznie — i raczej taki był jej cel. Jeśli chodzi o cenę, to producent wycenił go na 60 USD, czyli 240 złotych + VAT.

Źródło: SlashGear

    Sprawdź najnowsze wpisy