Livall

 

Chińska firma LIVALL oficjalnie ogłosiła swój pierwszy produkt – LIVALL Bling Helmet – czyli pierwszy na świecie inteligentny kask rowerowy. Produkt jest obecny na stronie Indiegogo, dzięki której zdobyto 568% finansowania, a zostało jeszcze 35 dni do końca kampanii.
 
livall2

Ten wspaniały wearable integruje w sobie: komunikację, muzykę i inteligentne funkcje oświetleniowe, aby bezpieczne i przyjemnie jeździło się na rowerze. W urządzenie wbudowane są głośniki Hi-Fi Bluetooth i mikrofon, aby umożliwić wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych oraz słuchanie ulubionych utworów. Jest również wyposażone w funkcję walkie-talkie, aby umożliwić zespołom rowerowym możliwość komunikowania się ze sobą. Inną funkcją jest 3-osiowy G-sensor, który wykrywa upadki i automatycznie wysyła SOS na kontakt alarmowy.
 
livall3

Kask wyposażony jest również w 80 lampek LED, który zadbają o odpowiednie oświetlenie rowerzysty. Można tu znaleźć również światełka sygnalizujące skręt w lewo lub prawo.
 
livall4

Ponadto dane dotyczące przejechanego dystansu, prędkości, spalonych kalorii zbiera specjalny czujnik. Na smartfony będzie można dodatkowo ściągnąć aplikację, która umożliwi ustawić urządzenie jak i przeglądać zebrane informacje.
 
źródło: gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.