zukz11

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Nowa firma stworzona z ramienia Lenovo, która od niedawna działa na rynku Chińskim przygotowuje międzynarodową ofensywę! Do tej pory ich jedyny model, czyli ZUK Z1 był dostępny wyłącznie w Chinach.

 

ZUK Z1 to całkiem ciekawa propozycja. Jego specyfikacja to przede wszystkim 5.5 calowy ekran Full HD, procesor Snapdragon 801, 3GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz LTE. Aparat główny w tym urządzeniu posiada 13 megapikseli, natomiast frontowy 8 MP. Warto wspomnieć o skanerze linii papilarnych, USB typu C, oraz pojemnej baterii 4100 mAh!

 

zukz12

 

Cała specyfikacja nie będzie odbiegać od Chińskiej wersji. Największą zmianą jest soft. Producent bowiem zrezygnował ze standardowej wersji Androida Lollipop, umieszczając w jego miejsce Cyanogen OS w wersji 12.1, również oparty na Lollipopie.

 

Więcej o międzynarodowej dostępności tego urządzenia mamy dowiedzieć się już dziś (21 sierpnia).  Nie została również ustalona cena, która na rynku Chińskim wynosi obecnie 285 dolarów.

 

Źródło: gsmarena
Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.