ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Powrót Apple do Intela?

Intel ma nadzieję, że Apple wróci po jego procesory – dobra mina do złej gry?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Prezes Intela wziął ostatnio udział w programie Axios na HBO, podczas którego padło pytanie na temat obecności procesorów Niebieskich w komputerach Apple. Okazało się, że Intel ma nadzieję na odzyskanie względów tego producenta w najbliższej przyszłości. Ma nawet w założeniach prosty, chociaż wymagający pod względem realizacji plan, na osiągnięcie tego celu.

Powrót Apple do Intela?

Powrót Apple do Intela?

Warto przypomnieć, że Intel nie zniósł najlepiej rozstania z Apple. I nie chodzi tu o kwestie wizerunkowe. Bardziej przypominało to zachowanie urażonego nastolatka z mocno wybujałym ego po tym, jak dziewczyna dała mu kosza. Zaczęło się więc nagrywanie filmików drwiących z dawnego partnera, zakładanie stron internetowych skupionych na tym, że ARM od Apple jest bezwartościowe, bo nie wysłało ludzi w kosmos i inne treści tego typu. No cóż, to na pewno nie pomogło w utrzymaniu dobrych stosunków z Apple, a i sam Intel najzwyczajniej się ośmieszył w oczach wielu obserwatorów.

Zobacz też: Mocne rozpoczęcie tygodnia na Steamie. Tych promocji na gry PC lepiej nie przegapić!

Teraz jednak Intel ma nowy plan, który ma mu pomóc w powrocie do łask Apple. Otóż zamierza… robić lepsze procesory. Dokładniej rzecz biorąc, prezes Intela stwierdził:

Apple zdecydowało, że mogą zrobić lepszy procesor, niż my. I, wiesz, zrobili całkiem dobrą robotę. Więc to, co muszę zrobić, to stworzyć lepszy procesor, niż oni. Mam nadzieję, że z czasem uda mi się odzyskać ten kawałek tortu, jak i wiele innych. A w międzyczasie muszę się upewnić, że nasze produkty są lepsze niż ich, że mój ekosystem jest bardziej otwarty i żywy niż ich, a my tworzymy bardziej przekonujące powody dla programistów i użytkowników, aby zdecydowali się oni na wybór rozwiązań opartych na Intelu.

Tylko czy rzeczywiście ma to rację bytu? Apple jest znane z tego, że lubi być niezależne. Natomiast projektowaniem procesorów ARM zajmuje się od bardzo dawna. Do tego zmiana architektury z x86 na ARM to proces, który zaangażował wielu programistów aplikacji zewnętrznych. Gdyby Apple nagle ogłosiło, że jednak wraca na x86, to byliby oni, delikatnie mówiąc wściekli. I oczywiście, Intel może zrobić lepsze procesory, niż Apple MX, jednak opowiadanie o powrocie to raczej robienie dobrej miny do złej gry przed kamerami, niż plan, który ma rację bytu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy