lumigon-t2

Pamiętacie jeszcze Lumigon T2, duński smartfon zaprezentowany podczas ostatnich targów MWC? No cóż, poznaliśmy właśnie szczegóły dotyczące ceny oraz daty premiery tego ekskluzywnego urządzenia.

Po detale dotyczące samego smartfona odsyłamy do newsa z MWC. Teraz producent zapowiedział, że T2 premierę mieć będzie jeszcze przed zakończeniem wakacji, a jego cena mieścić się będzie pomiędzy 500 a 600 euro (nie licząc podatków). Dodatkowo opublikowano informacje dotyczące kolejnych funkcji.

Specyfikację techniczną już znamy – jednordzeniowy Snapdragon S2, kamera 8 megapikseli i ekran o przekątnej 3,8 cala. Jednak nie wnętrze stanowi o sile duńskiego smartfona – jego największą zaletą ma być obudowa oraz nietypowa funkcjonalność. Dowiedzieliśmy się właśnie, że oprogramowanie zawierać będzie coś, co producent nazwał „digital vault”. Ma być to swego rodzaju przechowalnia dla haseł, poufnych danych, zdjęć itp. Inną ciekawą cechą jest „sunlight mode”, czyli tryb pracy w pełnym słońcu. Po wciśnięciu logo Lumigon, ekran mocno się rozjaśni.

Za cenę T2 kupić można najnowsze, high-endowe smartfony. Wydaje się więc, że producent kieruje się do konkretnej grupy docelowej – zamożnych osób w średnim wieku, którym nie zależy na specyfikacji technicznej, a na wyglądzie i wyjątkowości.

źródła: phandroid.com, geeky-gadgets.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.