s6-active-header

Ile można źle pisać na temat Galaxy Note 5? Jak się okazuje, dosyć długo. Jednak Samsung z pewnością już szykuje kilka odmian tego smartfonu i pierwsze doniesienia zaczynają pojawiać się w Internecie. Póki co niewiele możemy napisać, gdyż jeszcze pierwowzór na dobre nie zadomowił się na półkach sklepowych, ale to nie oznacza, że Koreańczycy odpoczywają.

Jakie są najpopularniejsze odmiany topowych urządzeń Samsunga? Mini, ale tej dla Note’a 5 nie przewidujemy. Neo, z pewnością z czasem zostanie pokazana. Active i właśnie o to chodzi. Galaxy S6 Active (widoczny powyżej) dla wielu jest ciekawszą propozycją niż oryginalny flagowy smartfon Samsunga i najprawdopodobniej nie inaczej będzie w tym wypadku. Galaxy Note 5 Active owiany jest jeszcze wieloma tajemnicami, ale już co nieco jesteśmy w stanie napisać. Przede wszystkim akumulator. Pierwowzór może pochwalić się lepszymi wynikami niż poprzednik mimo posiadania mniejszego ogniwa (3000 mAh), co już jest daje do myślenia. Według plotek, odmiana Active ma zostać wyposażona w akumulator o pojemności 4100 mAh! To ewidentnie duża różnica i przy zastosowaniu najnowszych technologii Samsunga z pewnością możemy stwierdzić, że pod tym względem złego słowa o Galaxy Note 5 Active powiedzieć nie będziemy mogli. Oczywiście dodatkową cechą tego modelu ma być certyfikat IP68.

W takim razie już te dwie zmiany sprawiają, że najnowszy phablet Samsunga będzie lepiej się prezentował. Niestety, ale patrząc na Galaxy S6 Active próżno spodziewać się slotu na kartę pamięci. Jednak czy Note 5 ze zwiększoną wytrzymałością i lepszym akumulatorem zagościłby w Waszej kieszeni?

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.