ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Switch Lite z ładowaniem bezprzewodowym

Bezprzewodowe ładowanie Switcha – okazuje się, że to banalnie proste

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nintendo Switch Lite jest całkowitym zaprzeczeniem idei Switcha, a mimo to konsola ma rzesze fanów, którzy preferują ją ponad wersję standardową. Właśnie doczekała się ona pewnej istotnej modyfikacji, dzięki której możliwe stanie się jej bezprzewodowe ładowanie. A dokładniej zmianie tej uległ przynajmniej jeden egzemplarz. Jednak jeśli macie Switcha Lite i nie boicie się korzystać z lutownicy, to sami również możecie dokonać takiej zmiany.

Switch Lite z ładowaniem bezprzewodowym

Nintendo Switch Lite ma stosunkowo prostą do otwarcia obudowę. Po uzyskaniu dostępu do wnętrza wszystko, co użytkownik musi zrobić, to przylutować adapter do ładowania bezprzewodowego do odpowiednich pinów kontrolnych USB-C na PCB, oraz przyklejenie cewki do wewnętrznej strony tylnej pokrywy obudowy konsoli. Czyli tak, jak zrobił to autor modyfikacji na powyższym nagraniu. Oczywiście wiąże się to z utratą gwarancji na urządzenie.

Zobacz też: Podpowiadamy, jaki smartfon do 1500 zł kupić. Oto 5 najlepszych modeli na październik!

Warto tu podkreślić, dlaczego autor nie podłączył się bezpośrednio pod baterię. Po pierwsze to by oznaczało konieczność zastosowania dodatkowego kontrolera ładowania, co zwiększyłoby nie tylko koszty projektu, ale także sprawiło, że konieczne byłoby upchnięcie tam dodatkowej elektroniki, a już teraz wewnątrz Switcha Lite jest dość ciasno. Co jednak ważniejsze, sam proces ładowania nie byłby wykrywany przez urządzenie. Dzięki wpięciu się pod USB-C Switch Lite reaguje po położeniu na ładowarkę QI tak, jakby został podłączony do ładowania.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy