microsoft ogromne laptopy

Ogromne laptopy w Gdańsku i Warszawie — Microsoft zaskoczył spacerowiczów

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Microsoft ustawił w Warszawie oraz Gdańsku dwa ogromne laptopy. Urządzenia nie były jedynie atrapami — działały i można było skorzystać na nich z programu MS Teams. Okazuje się, że całe przedsięwzięcie było niezwykłym eksperymentem związanym z premierą Windowsa 11.

Microsoft i ogromne laptopy — o co chodziło w tym eksperymencie?

Amerykański gigant technologiczny ustawił laptopy o gigantycznych rozmiarach w Gdańsku i Warszawie. Na lokalizacje wybrano Wyspę Ołowianka w historycznym Centrum Gdańska oraz okolice Ronda de Gaulle’a w Warszawie. Na obu sprzętach działała aplikacja Teams. Microsoft chciał sprawdzić, czy da się pokazać doświadczenie e-rozmowy w przestrzeni publicznej. Cała akcja była również elementem promocyjnym Windowsa 11, o czym świadczą choćby grafiki umieszczone na podstawkach laptopów.

Gigantyczne laptopy zachęcały turystów i mieszkańców Gdańska oraz Warszawy do zatrzymania się i porozmawiania przez Teams z osobami znajdującymi się w drugim mieście. Uczestnicy eksperymentu z Warszawy mogli dowiedzieć się czegoś o osobie, która akurat wybrała się na spacer w Gdańsku i na odwrót. Można było życzyć sobie miłego dnia lub porozmawiać przez dłuższy czas. Microsoft twierdzi, że eksperyment udowodnił, iż odległość 350 km nie stanowi przeszkody dla Windowsa 11 w łączeniu nieznanych sobie osób. Ostatnie miesiące postawiły przed wszystkimi wyzwania związane zarówno z nowymi formami pracy, nauki oraz rozrywki, jak i utrzymywaniem relacji z innymi. Nowy Windows 11 to nowe, przyjazne i kreatywne miejsce gdzie możemy oddać się swoim pasjom. Dodajmy – miejsce dla każdego, bez względu na jego zaawansowanie techniczne – mówi Dominik Sołtysik, CEE Windows Category Lead, Microsoft.

Czytaj także: Microsoft i Adidas połączyły siły, aby dać nam… gamingowe buty sportowe

Windows 11 jest już dostępny. Działa na nowych komputerach z preinstalowanym systemem. Posiadacze komputerów z Windowsem 10 spełniających określone wymagania również mogą korzystać z nowego systemu dzięki bezpłatnej aktualizacji.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy