ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
cashback od Plusa

Apple odrobiło straty w Q3, ale kupujemy coraz mniej smartfonów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Regularnie co kwartał największe firmy analityczne dostarczają nam informacji o wynikach sprzedaży poszczególnych producentów. Naturalnie nas najbardziej interesują smartfony, których rynek w ciągu ostatnich lat kilkukrotnie się zmieniał. Niemniej czołówka zawsze wyglądała podobnie. Tym razem swoje analizy udostępnił Canalys za trzeci kwartał 2021 roku i w ten sposób możemy spojrzeć, jak poszczególne firmy poradziły sobie w tych niełatwych czasach.

Xiaomi spada na trzecie miejsce, Samsung bezpieczny na szczycie, ale kolejne firmy się rozpędzają

Teoretycznie pandemia już tak mocno i bezpośrednio nie uderza w mobilny rynek, ale braki w układach obliczeniowych już swoje odwzorowanie mają. Dlatego kluczowym przesłaniem analizy Canalys jest znaczny spadek sprzedaży smartfonów, bo aż o 6%. Niemniej podział tortu w kontekście czołowej piątki pozostaje na podobnym poziomie. Jedyna różnica, jaka się pojawia, to spadek Xiaomi z drugiego miejsca na trzecie. Teoretycznie nie należy tu upatrywać problemów chińskiej firmy, a świetnych wyników Apple, które wróciło na swoją wcześniejszą pozycję. Xiaomi i Samsung utrzymali ten sam wynik procentowy, podczas gdy Amerykanie zanotowali największy wzrost. Również rosną vivo i OPPO, które coraz śmielej pokazują się ze swoimi propozycjami.

Zobacz też: Mapy Google staną się jeszcze wygodniejsze za sprawą nowego widżetu.

Jakby nie patrzeć, czołówka staje się coraz bliższa. Co prawda Samsung wciąż jest samotnym liderem, ale względem kolejnych miejsc nie ma już takiej przepaści, jak miała miejsce jeszcze nie tak dawno temu. Dlatego dajcie znać, jak widzicie takie zestawienia w kolejnych kwartałach? Spodziewacie się sporej rewolucji? Może jakieś przetasowania lub pojawienie się nowego gracza w pierwszej piątce? Teoretycznie wszystko jest możliwe.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy