ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp szyfrowanie kopie zapasowe

WhatsApp wprowadza szyfrowanie end-to-end dla kopii zapasowych

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

W końcu WhatsApp wprowadza zapowiedzianą już jakiś czas temu nowość. Kopie zapasowe będą mogły być zaszyfrowane metodą end-to-end, czyli innymi słowy – ma być bezpieczniej. Wcześniej takim szyfrowaniem były objęte rozmowy użytkowników, ale jeżeli chodzi o ich archiwum, sprawa wyglądała trochę inaczej. Jak włączyć takie szyfrowanie u siebie?

WhatsApp – szyfrowanie end-to-end dla kopii zapasowych

WhatsApp szyfrowanie kopie zapasowe

Tworzenie kopii zapasowych to rzecz, do której trzeba dojrzeć. W przypadku komunikatorów zapewne niewiele osób z takiej możliwości korzysta, a jeżeli już to robi, to teraz będą mogli czuć się bezpieczniej. Przynajmniej, jeżeli korzystają z WhatsAppa. Firma już jakiś czas temu zapowiedziała wprowadzenie szyfrowania end-to-end dla kopii zapasowych. Teraz taka możliwość udostępniania jest użytkownikom korzystającym z aplikacji na Androidzie lub iOS. Nowość udostępniania jest falami, więc jeżeli nie macie jeszcze do niej dostępu, to trzeba trochę poczekać. Warto wiedzieć, że kopie zapasowe tworzone przez WhatsApp nie są przechowywane na telefonach, a lądują w chmurze. Tutaj jest to Dysk Google lub iCloud.

W pełni zaszyfrowane wiadomości, które wysyłasz i odbierasz, są przechowywane na Twoim urządzeniu, ale wiele osób szuka także możliwości utworzenia kopii zapasowych czatów na wypadek utraty telefonu. Dzisiaj udostępniamy dodatkową, opcjonalną warstwę zabezpieczeń, dzięki której kopie zapasowe zapisane na Dysku Google lub w iCloud są chronione przy użyciu pełnego szyfrowania. Żadna inna globalna usługa komunikacyjna o takim zasięgu nie zapewnia tak wysokiego poziomu zabezpieczeń wiadomości, multimediów, wiadomości głosowych, połączeń wideo i kopii zapasowych czatów.

WhatsApp – informacja prasowa

Zobacz też: Jakie nowości trafiły dziś na Netflix?

Jak włączyć takie szyfrowanie w WhatsApp?

Szyfrowanie w WhatsApp będzie zabezpieczone hasłem lub 64-cyfrowym kluczem. Jeżeli zapomnimy hasła, to danych już nie odzyskamy. WhatsApp jednocześnie zapewnia, że nie ma wglądu w nasze rozmowy. By skorzystać z szyfrowania kopii zapasowych należy wykonać kilka prostych czynności, które firma opisuje tak:

  • Otwórz Ustawienia.
  • Następnie dotknij Czaty > Kopia zapasowa czatów > W pełni zaszyfrowana kopia zapasowa.
  • Dotknij Dalej, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć hasło lub klucz.
  • Dotknij Gotowe i poczekaj, aż WhatsApp przygotuje w pełni zaszyfrowaną kopię zapasową. Może być konieczne podłączenie do źródła zasilania.

Źródło: WhatsApp Blog

Sprawdź najnowsze wpisy