ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dell Latitude 5430 Rugged i Latitude 7330 Rugged Extreme

Ten laptop to prawdziwy twardziel – przetrwa więcej, niż jego właściciel

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Dell rozszerzył swoją ofertę wytrzymałych laptopów o modele Latitude 5430 Rugged i Latitude 7330 Rugged Extreme. Oba laptopy wykorzystują w środku podobny sprzęt, w tym procesory Intel Core 11. generacji z opcjonalną funkcją vPro. Urządzenia mają też zintegrowaną łączność Wi-Fi 6E i opcjonalnie 5G. Mocy do większości zadań raczej im nie zabraknie, co jest niezwykle ważne przy możliwości pracy nawet w najgorszych warunkach. Jednak tym, co najbardziej wyróżnia ten sprzęt, jest fakt, że wytrzyma te wyżej wymienione najgorsze warunki.

Dell Latitude 5430 Rugged i Latitude 7330 Rugged Extreme

Dell Latitude 5430 Rugged i Latitude 7330 Rugged Extreme

W obu urządzeniach zastosowano wyświetlacze, które mają być wygodne w obsłudze nawet w trudnych warunkach. Tym samym można je obsługiwać w rękawicach, a żeby zachować czytelność w świetle dziennym, ekrany są wyjątkowo jasne — mowa tu maksymalnej wartości 1400 nitów. Oba urządzenia mają również wydłużony czas pracy na baterii, który może wynosić do 25 godzin. Ponadto, podwójne baterie z możliwością wymiany podczas pracy pozwalają na ich wymianę bez wyłączania urządzenia co może być kluczowe w miejscach zdala od zasilania. To jednak nie koniec rewolucji pod tym względem. Dzięki funkcji Charge Boost laptopy można naładować do 35% pojemności w 20 minut.

Zobacz też: „Rozszerzona rozgrywka”, czyli nowa wyprzedaż w PlayStation Store. Oto 40 najlepszych przecen

Waga modelu 5430 zaczyna się od 1,78 kg, co jest wartością nadzwyczaj niewielką jak na sprzęt tego typu. Samego laptopa można wyposażyć w opcjonalną dyskretną kartę graficzną, co jednak podniesie wagę. Urządzenie jest odporne na upadki z wysokości jednego metra i oferuje klasę ochrony IP-53, która zapewnia ochronę przed kurzem, brudem i wodą. Według producenta model 7330 to najmniejszy 13-calowy, w pełni wytrzymały laptop z obsługą sieci 5G dostępny na rynku. Jego stopień ochrony przed kurzem, brudem i wodą spełnia normę IP-65, a urządzenie może przetrwać upadek z wysokości do dwóch metrów. Oba wytrzymałe laptopy będą dostarczane z zainstalowanym systemem Windows 11. Oba urządzenia będą dostępne na całym świecie od 9 grudnia w niezapowiedzianych cenach. Tanio jednak na pewno nie będzie.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy